1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

לא תאמינו כמה עולה לאבטח את ההפגנות בבלפור

בעוד המפגינים ממשיכים להתאסף מידי מוצ"ש במשך חודשים ארוכים, במערכת 'גלובס' בדקו וחשפו כמה עולה לנו, האזרחים, ההפגנה השבועית. מומחה לדין הפלילי עו"ד אייל בסרגליק מתגונן "אם היינו מחשבים כל הפגנה לפי העלות הכלכלית שלה, כנראה שהיינו מוותרים על זכות ההפגנה והיינו פוגעים פגיעה אנושה בחופש הביטוי"

אהרן מילר, ט"ז חשון תשפ"א 03/11/2020 22:18

אין מחיר לחופש הביטוי שוטרים בהפגנות בבלפור שוטרים בהפגנות בבלפור צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כבר חודשים ארוכים מתקיימות הפגנות סוערות בסמוך למעון ראש הממשלה בירושלים, המפגינים מוחים נגד ממשלת האחדות בין כחול לבן לליכוד ונגד העובדה שראש הממשלה נשאר בתפקידו למרות הגשת כתב האישום נגדו. בהפגנות נשמעת גם המחאה נגד אורח חייו הרהבתני של ראש הממשלה ובני משפחתו, כך לטענתם.

"אלא שלהפגנות בבלפור, כמו לכל הפגנה אחרת, יש גם משמעות כלכלית עבור משטרת ישראל", כותב כתב המשפט אבישי גרינצייג ב'גלובס' וחושף כי עלות האבטחה עבור ההפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו ברחוב בלפור בשבתות מוערכת על-ידי המשטרה במאות אלפי שקלים מדי שבוע.

מהמידע שנחשף ב'גלובס' עולה כי בתאריך ה-1 לאוגוסט השתתפו לא פחות מ-778 שוטרים לצורך אבטחת ההפגנות סביב מעון ראש הממשלה נתניהו, והעלות להפגנה עמדה על 918 אלף שקל.

בשבוע שלאחריו אבטחו את ההפגנה פחות ממחצית מסך השוטרים 390 שוטרים, ועלות האבטחה מצד משטרת ישראל עמדה על כ-500 אלף שקל.

בהפגנה שנערכה ב-15 לאוגוסט אבטחו את משתתפי ההפגנה 306 שוטרים, ועלות האבטחה עמדה על כ-400 שקל.

ובתאריך 22 לאוגוסט אבטחו את משתתפי ההפגנה ברחוב בלפור 345 שוטרים בעלות של כ-435 אלף שקל.

בעקבות החשש לפגיעות במפגינים, משטרת ישראל נאלצה לתגבר עוד יותר את האבטחה סביב אירועי המחאה בבלפור ובמוקדים רבים נוספים ברחבי הארץ. נאלצה המשטרה לרשת את אזורי ההפגנות במצלמות אבטחה בעלות של 500 אלף שקל בסך-הכול לצורך אבטחת המפגינים וההפגנות.

המומחה לדין הפלילי עו"ד אייל בסרגליק, אמר ל'גלובס' כי "לחופש הביטוי אין מחיר כלכלי, אם היינו מחשבים כל הפגנה לפי העלות הכלכלית שלה, כנראה שהיינו מוותרים על זכות ההפגנה והיינו פוגעים פגיעה אנושה בחופש הביטוי". לעומת זאת, הבהיר בסרגליק "המחיר הבריאותי חייב להילקח בחשבון כאשר מאשרים התכנסויות גדולות, גם אם באוויר הפתוח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוץ מבזבוז המיליונים, זה מפריע לעבודה השוטפת של המשטרה, כי על ידי זה המשטרה לא יכולה למלא את תפקידה, כמו שמירה מפריצות, רציחות וכו'  

  יואל

 2. צריכים לבקש מסורוס והקרן החדשה שישלמו גם למשטרה  (ל”ת)

  צבי

 3. הפתרון נורא פשוט. ביבי - לך! ומידית ייפסקו ההפגנות. איך לא חשבו על זה קודם...  (ל”ת)


 4. יכול להיות שיש דברים שהם גם יקרים וגם חשובים?  (ל”ת)


 5. 1. לא החרדים משלמים את זה. 2. כמה עולה לנו ההפקרות והנצלות החרדית?  (ל”ת)


 6. וכמה עולה לנו מלונות הקורונה והנופש לחרדים???  (ל”ת)


 7. האלימים נגד הדמוקרטיה עולים יותר מהחרדים  

  ממ

;