1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נתון מטריד: הישראלים לא רוצים להתחסן

חצי מהנשאלים בסקר אמרו כי אינם מוכנים להיות הראשונים שיתחסנו לקורונה, גם אם החיסון יאושר לשיווק. 20% אמרו שיסרבו להתחסן אחר כך

יוסף קליין, י"ז חשון תשפ"א 04/11/2020 20:18

חרף הציפייה העולמית חיסון נגד שפעת. אילוסטרציה חיסון נגד שפעת. אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

סקר שנערך ב'אסותא' מעלה ממצאים מטרידים ואמור להדליק נורת אזהרה בוהקת בקרב ראשי מערכת הבריאות. בעוד עיני העולם נשואות לחיסונים שבפיתוח, ממצאי הסקר מעלים שיהיה קשה לשכנע את הציבור להתחסן. רבים צפויים לסרב להתחסן בגל הראשון בגלל חוסר אמון בחיסון וחשש שמא אושר במהירות מבלי שבטיחותו נבדקה כראוי, ו-20% מהנשאלים השיבו כי יסרבו להתחסן גם אחרי שרבים התחסנו.

הממצאים מטרידים מאחר והעולם כולו מצפה לחיסון, אין אדם שלא משתוקק לשמוע שחיסון יעיל פותח ואושר, אולם מחצית מהאנשים מעדיפים שאחרים יקבלו את החיסון, בגלל שהם חוששים מפני חיסון חדש ולא רוצים להתנסות עליו בעצמם.

מטריד לא פחות הוא הממצא הנוסף לפיו אחד מכל חמש נשאלים צפוי לסרב לקבל את החיסון גם בשלב מאוחר יותר, אחרי שיאושר לשימוש והמונים יתחסנו. חלקם ככל הנראה 'סרבני חיסון' שמתנגדים לחיסון מכל סוג שהוא בטענות שונות שהוא גורם למומים גנטיים וכדומה, אך שיעורם של אלו באוכלוסיה לא מגיע ל-20%, היינו, סרבני חיסוני הקורונה יהיו רבים יותר.

החשש הוא כי במקרה כזה, מבוגרים וחולים בקבוצות סיכון שיעדיפו שלא להתחסן אלא להסתמך על כך שכל אלו שסביבם מחוסנים, יחשפו לחולים וידבקו. מאידך, במידה וחיסון יהפוך לשיווקי, הוא ילווה בפרסום נרחב ובהסברה מסיבית על בטיחותו ויעילותו, מה שככל הנראה יעלה במהירות את שיעור המתחסנים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא הבנתי למה זה נתון מטריד, כולם מייחלים לחסדי השי"ת שיהיה חיסון לנגיף הארור, אבל אף אחד לא רוצה להיות שפן הניסיוניות של המדענים .. שינסו את זה על עצמם קודם  (ל”ת)


 2. חיסון = חיסול  (ל”ת)

  יהודי

 3. לא נגד חיסונים אנוכי... אבל שעושים מנמלה פיל.... זה גורם לספק  (ל”ת)


 4. יש לנו יותר מודעות כנראה מאחרים  


  • אולי זו המטרה.... (ל”ת)


 5. לא כל העולם מחכה לחיסון!  

  שקר

 6. להתראות  


 7. הסבר למה אין אמון בחיסון:  


 8. ב"ה האנושות מתעוררת  


 9. אף אחד לא מחכה לחיסון של פייק מגיפה  

  חיים

 10. גם החיסונים של השפעת החדשים - זה אותו רעל כמו ש"יגיע" למען ה"מגפה"..  (ל”ת)

  חיים דויטש

 11. לאלו שמעוניינים להתחסן  

  שולה

 12. לא להתחסן נקודה. למי שלא יודע חיסונים מכילים אבר מן החי ולא סתם חי טמא עכברים חזירים ועוד מרעין בישין שמהרקמות שבגופם נעשה החיסון על בסיס זה. אז כמו שלא תאכלו חזירים ועכברים כל שכן שלא להזריק אותם ישירות לדם שיטמטם לכם את הלב והמוח!!!!!! חוץ מזה שזה התכנון שלהם לדלדל את אוכלוסיית העולם על ידי ש חיסונים האלו יגרמו לעקרות ועוד מחלות יותר גרועות מ הקורונה אבל את צבענו רק עוד 20 שנה אז מי לוקח תסיכון????!!  (ל”ת)


;