1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

הבחורה האזינה לסיום מסכת והשידוך יצא לפועל

סיפור מעניין סיפר הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשבת האחרונה על בחורה בת  26 שהייתה מעוכבת שידוך והתגלגלה למלונית קורונה שם מצאה את זיווגה בדרך יוצאת דופן, עם בחור מתמיד עצום וירא שמים

משה ויסברג, כ"א חשון תשפ"א 08/11/2020 12:01

סיפור מופלא ממלונית הקורונה מלון כינר מלון כינר צילום: האתר הרשמי

הגאון רבי יצחק זילברשטיין רבה של רמת אלחנן סיפר בשבת האחרונה פרשת 'וירא' - על שידוך מופלא שהתרחש במלונית הקורונה ב'כינר' בתקופה האחרונה.  

הסיפור מופיע בגיליון 'קול ברמה' היוצא לאור היום בשכונת רמת אלחנן, "מדובר בבחורה מצוינת, ממש כלילת המעלות הבחינות, שהגיעה לגיל 26 ועדיין לא מצאה את זיווגה.  הצער היה גדול, ואברכי הכולל שלנו בחולון התפללו עליה רבות".

הגר"י זילברשטיין מספר כי לפני תקופת מה חלתה הבחורה בקורונה, ופונתה למלונית ב'כינר'. באותם ימים שהה במקום בחור מצוין, מתמיד וירא שמים, שחלה אף הוא בקורונה, והמשיך להתמיד בלימודו גם בהיותו במלונית. 

"יום אחד הוא הזמין את כל באי המלון ל'סיום מסכת' על מסכת שלמד ב'כינר'" מספר הרב זילברשטיין. "התגלגלו העניינים כך שהבחורה הייתה בעזרת הנשים והאזינה לסיום, והיא 'הריחה' שהבחור המסיים דבֵק מאוד בלימודו, ומתאים לתכונותיה. בני המשפחה עירבו שדכן בנושא, ולאחר פגישות ספורות התארסה הבת עם הבחור הזה, בשעה טובה ומוצלחת".

"ועל מעשה שכזה", אמר הגר"י זילברשטיין, אפשר לומר בבירור ש'מתוך המכה מתקן הקב"ה את הרטייה', ולכן הביא את המחלה גם על הבחורה ועל מי שמיועד להיות חתנה, יצא וכך לבסוף שהשניים התארסו ומצאו את זיווגם.

וכך זה קורה בכל ענייני העולם, הוסיף הגר"י זילברשטיין, והדבר צריך לעודד את כולנו לא לפחד ולא לחשוש מאירועים הנראים לנו כבלתי-טובים, כי השי"ת מגלגל את העניינים כך שבסופו של דבר ייצא הדבר נתבשר כולנו בבשורות טובות, ישועות ונחמות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם הרב זילברשטיין מספר נו טוף  (ל”ת)


  • הגננת מרמת גן (ל”ת)


  • הסיפור מזכיר את "שטיסל" בכל הדרו. ואלי מפיקי שטיסל יאמצו את הסיפור. והנה לפנינו המשך יפה 

   לסיטש

 2. במלוניות הקורונה נסגרו כמה וכמה שידוכים מבלי הצורך לשלם דמי שדכנות.  (ל”ת)

  צבי

 3. אם הסיפור אכן היה ונברא, לא היה מן הראוי שהרב  

  זלמן

  • מה נטפלת להרב זילברשטיין? 


  • הגננת מרמת גן (ל”ת)


 4. מזל טוווב  

  ששש

 5. חבל שכל הידרדרות שנעשתה במלוניות הקורונה הופכת לסיפור צדקני והמבין יבין  (ל”ת)


;