1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

דרישה: לחשוף את תמלילי הממשלה מהדיונים בקבינט הקורונה

כמה כלי התקשורת מובילים בישראל תובעים את חשיפת המידע מישיבות הממשלה שעסקו במאבק לבלימת מגפת הקורונה | לדבריהם, אין בחומר מידע ביטחוני רגיש כזה או אחר, והמידע חיוני לציבור | בתגובה, שופט מחוזי הורה לממשלה להגיש את תשובתה לעתירה עד ל-16 בנובמבר

קובי עוזיאלי, כ"ב חשון תשפ"א 09/11/2020 08:08

ממה הם מפחדים? ישיבת קבינט הקורונה ישיבת קבינט הקורונה צילום: קובי גדעון, לע"מ

עורכי וכתבי 'גלובס', 'כלכליסט', 'הארץ', תאגיד השידור 'כאן', התנועה לחופש המידע ועורכי הדין שחר בן מאיר ויצחק אבירם עתרו לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים בבקשה לחייב את המדינה לחשוף את פרוטוקולי הישיבות שבהן התקבלו החלטות המשפיעות על הציבור כולו - כולל חומרי רקע.

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, מחזקת את ידי כלי התקשורת התובעים את חשיפת המידע מישיבות הממשלה שעסקו בהתנהלות במאבק לבלימת מגפת הקורונה.

על פי מה שעולה בנושא, אין בחומר סודות ביטחוניים. המועצה סבורה כי התקשורת, התובעת חשיפה, ממלאת את שליחותה בהבאת מידע חיוני לציבור שאורחות חייו הושפעו ישירות ומשמעותית על ידי ההחלטות שהתקבלו.

זאת ועוד: הבאת ידע והבנה בדרך אמינה ומקצועית רק יסייעו לביצור אמון הציבור בדרך בה פעלו ויפעלו מקבלי ההחלטות – ואילו מסך מסתיר פוגע, באמון זה.

בתגובה, שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלי אברבנאל, הורה לממשלה וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש עד ל-16 בנובמבר 2020 כתב תגובה לעתירת כלי התקשורת הנ"ל הדורשת לפרסם את הפרוטוקולים של ישיבות הממשלה בעניין משבר הקורונה וכן את כל חומרי הרקע ששימשו בסיס להחלטות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשמסתירים כנראה יש מה להסתיר שקרים רבים  


  • למה לבזבז כספי עם ישראל. הרי מערכת המשפט מנהלים את המדינה. ולמה לשלם מיליארדים לשרים ולחכי''ם ולכל מרעין בישין. 

   ליפעס ברודער

 2. הו הו יופי טוב מאוד.. למה להסתיר את דיוני הקורונה ל30 שנה.. ממה הם מפחדים? מה הם מסתירים?  


 3. מה פתאום נזכרו לבקש את זה אחרי כל כך הרבה זמן? משהו מתרחש.  (ל”ת)


 4. אם אנשים ידעו את האמת אז ישרפו את הממשלה  

  ממש יתנו להם חח

;