1. עמוד הבית
  2. תיירות
  3. תיירות בישראל

חיה מעניינת מאוד: נראה כמו סנאי ומסוגל לעופף • צפו

"כיסנאי דואה" הוא מוכר בשם האנגלי ״שוגר גליידר״, יונק כיס הנפוץ במזרח ובצפון אוסטרליה. נוהג לדאות מעץ לעץ, כשמו. פעיל בלילה, בעל העדפה לפירות סוכריים ונקטריים, ומבלה את מרבית זמנו בצמרות עצים מסביב לעולם

חני לוין, כ"ב חשון תשפ"א 09/11/2020 19:42

אוהב פירות מתוקים כיסנאי דואה כיסנאי דואה צילום: pixabay

הכיסנאי דומה במראהו לסנאי בגופו, הוא עשוי פרווה רכה, לכיסנאי קרום בין האצבעות, מה שמאפשר לו לדאות מרחק של 50 מטר, בשעות היום הם ישנים בקניהם, ובמהלך הלילה הם צדים חרקים ובעלי חוליות קטנים, המאכלים שלהם אלו פירות מתוקים הכיסנאי זקוק לסוכר באופן תמידי כיוון שגופו אינו מסוגל לייצר סוכר או פחמימות ולכן הם אוהבים פירות, צוף ושוהים בצמרות העצים.

כיסנאי דואה. קרדיט: החיות של שלמה

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הוא לא מעופף - מעופף זה מלשון מעוף. בעל חי שמסוגל לעוף. הכיסנאי דואה  


  2. מסכנים עכשיו שמתם אותם בכלוב של שתי מטר הרגתם אותם לא לזה התכוון הבורא... ואחכ אתם קוראים לעצמכם "אוהבי חיות" חיות מהסוג הזה נועדו לחופש לחיות בטבע זה לא איזה כלב או חתול.. ואת הסרטון הזה יכולנו לראות בנשיונל גיאוגרפיק איך הוא באמת מזנק מעץ לעץ וצועק בחופשיות "מונגרררררר" (למי שלא הבין את הסוף ראה ערך קטקטים סדרה מצוירת משנות ה80)  (ל”ת)


  3. הייתי מציע לשחרר אותם ביערות הכרמל או בצפון הארץ רק השאלה אם יש להם שם מקורות אכילהכמו בארץ מוצאם פירות יער וכדומה אם לא אז לא ישרדו. אבל אם כן הם יכולים להתרבות שם וממש להיות שמחים לא כמו בסרטון נראה שהם צורחים מסבל. וחוץ מזה הם בטח גם אוכלים חרקים קטנים אז זה יכול להיות מעניין...  (ל”ת)


  4. מה רבו מאשיך אשם.. מרגש תודה חני לוין  

    שדה מימונה izנה

;