1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

יהדות התורה הצטרפה לאופוזיציה; אדלשטיין הסיר חוק • צפו

דרמה התחוללה הערב במליאת הכנסת לאחר ששר הבריאות יולי אדלשטיין החליט לנצל את הסעיף המקנה לו זכות להסיר חוק תוך כדי דיון בו. הדבר בא בתגובה לצפצוף של חברי סיעת 'יהדות התורה' שהעבירו יחד עם האופוזיציה הסתייגות בניגוד לעמדת הממשלה • צפו ברגעי המהומה

ארי קלמן, כ"ב חשון תשפ"א 09/11/2020 21:18

דרמה במליאה יולי אדלשטיין/יעקב אשר יולי אדלשטיין/יעקב אשר צילום: הדס פרוש, פלאש 90/דוברות הכנסת

דרמה של ממש נרשמה בשעה האחרונה במליאת הכנסת שדנה בחוק התיירות, שאמור היה להחריג את העיר אילת ואזורי ים המלח מההגבלות, הוסר מסדר היום, לאחר ש'יהדות התורה' הפעילה הסתייגות שאושרה במליאה. בתגובה ניגש שר הבריאות יולי אדלשטיין ודרש להסיר את החוק מסדר היום.

בניגוד להצעת הממשלה שכללה רק את אילת וים המלח, בוועדת החוקה בראשה עומד ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה' שילבו תיקון בנוסח שאושר על חברי הוועדה, זאת בניגוד לעמדת הממשלה, התיקון ביקש להעניק לממשלה את האפשרות להכריז גם על אזורים נוספים כאזורי תיירות מיוחדים, במידה והם עומדים בקריטריונים שנקבעו בהצעה.

לאור זאת הגיש שר הבריאות יולי אדלשטיין הסתייגויות לחוק, המבקשת למחוק מההצעה את האפשרות לכלול בה גם אזורים נוספים, מלבד העיר אילת ואזור עין בוקק. ההסתייגות נדחתה ברוב של 49 תומכים מול 46 מתנגדים ולאור זאת החליט השר אדלשטיין למשוך את ההצעה.

בעקבות דרישת שר הבריאות אדלשטיין, נרשמה מהומה במליאה, אדלשטיין זעם על יו"ר ועדת החוקה אשר הביא להפלת ההסתייגות על ידי גיוס סיעת יהדות התורה שהצטרפה לאופוזיציה.

השר אדלשטיין האשים: "חברי כנסת פופוליסטים לקחו את אילת כבת ערובה לגחמות שמסכנות את שלום הציבור. כל אחד נהיה אפדימיולוג ומומחה בריאות מטעם עצמו. הגשתי את הצעת החוק, בשיתוף פעולה עם ראש עיריית אילת, כדי להציל את אילת. אמרתי מראש שלא אאפשר לנצל זאת כדי להביא להפקרות בריאותית".

לדבריו, "ברגע שהגיע לכנסת העמיסו על זה אזורים נוספים ופעולות מסוכנות אחרות. אמרתי: בואו נצביע על הצעת החוק הממשלתית. לצערי הפופוליזם ניצח. אחזיר את הצעת החוק בתנאים שלא יסכנו את תושבי אילת ואת תושבי יתר המדינה. הגל הפופוליסטי העכור הזה צריך לעבור מהעולם".

מנגד, חבר הכנסת יעקב אשר תקף את אדלשטיין ואמר במליאה: "מצער שמשרד הבריאות הולך שבי אחר יועצי תקשורת ומתנהג בכוחנות שלוקחת את אילת כבת ערובה במאבקי אגו שאינם רואים את טובת העיר וענף התיירות. כפי שראש העיר אילת אמר בוועדה, החוק ללא ההסתייגויות שהעברנו בוועדה לא יוכל לסייע לעיר. חבל שמשרד הבריאות מסרב להכיר בסמכות הכנסת לחוקק ומשך את החוק".

בעקבות משיכת החוק על ידי שר הבריאות, הנחה יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ את יו"ר הסיעה ח"כ איתן גינזבורג, לקדם בהקדם את הצעת החוק הפרטית שהגיש לפתיחת אזורי התיירות אילת וים המלח.

לדברי גנץ: "שפכו את התינוק עם המים בשל התנהלות רשלנית. לא נפקיר את העיר אילת ואת עתידה התיירותי והבריאותי. כחול לבן תדאג להביא לפתרון עבור תושבי אילת וים המלח בהקדם האפשרי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הלוואי  

    הגיוני

  2. מיקי לוי הזה יודע לצעוק😂  (ל”ת)

    בולדוג

;