1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מוסלמים ונוצרים בפנייה למשרד הביטחון להשתתף בטקס יום הזיכרון בכותל

אישים מוסלמים, דרוזים ונוצרים פנו למשרד הביטחון בבקשה להשתתף בחלק הדתי בטקס הממלכתי ביום הזיכרון, המתקיים מידי שנה בכותל המערבי. "זו אמירה שלפיה ישראל מכבדת את הלוחמים למענה"

יענקי פרבר, כ"ג חשון תשפ"א 10/11/2020 10:05

לתפילה משותפת חיילים בכותל ביום הזיכרון חיילים בכותל ביום הזיכרון צילום: פלאש 90

משרד הביטחון קיבל לאחרונה פנייה מאישים מוסלמים, דרוזים ונוצרים החברים בעמותת "ביחד - ערבים זה לזה" בבקשה רשמית לתת ביטוי לבני הדתות השונות, שאינם יהודים, בחלק הדתי בטקס הרשמי של יום הזיכרון לחללי צה"ל ברחבת הכותל המערבי.

העמותה מבקשת כי בחלק הדתי של הטקס, שכולל השתתפות של רבנים והקראת פרקי תפילה מסורתיים וציטוטים מהתנ"ך, יוזמנו גם נכבדי דתות נוספות לשאת תפילה קצרה לזכר הנופלים בני דתם. לפנייה הצטרפו גם ארגונים נוספים המייצגים עדות שונות בישראל ופועלים למען חיילים מדתות אחרות, ובהם התנועה הדרוזית הציונית בישראל ועמותת ברית אחים. כך מפרסם חנן גרינווד ב"ישראל היום".

יוסף חדאד, מנכ"ל העמותה הערבית־ישראלית שפועלת לקירוב בין המגזרים במדינה אמר: "כאזרח ערבי ישראלי וכנכה צה"ל, אני חושב שראוי כי בטקס הרשמי והממלכתי ביום הזיכרון לחללי צה"ל יינתן כבוד לכלל הנופלים מכל הדתות השונות. אנו נלחמים יחד כתף אל כתף למען המדינה, וכל חייל צה"ל שנופל שווה באותה מידה, לא משנים דרגתו, תפקידו או דתו".

במכתב שנשלח לשר הביטחון בני גנץ, לשר מיכאל ביטון וליו"ר המועצה הציבורית להנצחת החייל פרופ' שלמה מור יוסף - טען בא כוחה של העמותה, עו"ד עידן אבוהב, כי מדובר באפליה דתית: "אף שהחוק מתייחס לכלל חללי צה"ל, מכל עדה ודת, בטקס יום הזיכרון אין ביטוי דתי לבני דתות אחרות, אשר בניהן נפלו חלל על הגנת המולדת, כגון נוצרים, מוסלמים ודרוזים. בעת הזאת, שבה יש פילוג הולך וגדל בין יהודים לבני דתות אחרות, ראוי כי הטקס הפותח את אירועי יום הזיכרון יעניק מקום של כבוד גם לבני דתות אלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מהלך מסוכן מאד  

    קובי

  2. יש להם מקום פנוי,,,  

    שריר

;