1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סמוטריץ' משיב לדרעי: "המשכיות העם היהודי על כתפי הסיעות החרדיות"

נמשך הקרב בין ימינה לש"ס. לאחר שדרעי השיב לסמוטריץ' בזעם כי אינו זקוק להטפות המוסר שלו, הח"כ מתנצל בציניות ומוסיף לתקוף ולעקוץ: "למרבה הצער, מפלגתי ואני הושארנו על ידכם באופוזיציה ולכן השפעתנו בעניין קטנה, ומלא כובד שרשרת הדורות מוטל על כתפיך ועל כתפי שותפיך למפלגות החרדיות החברים בקואליציה"

ארי קלמן, ב' כסלו תשפ"א 18/11/2020 22:52

קרב המכתבים אריה דרעי/בצלאל סמוטריץ אריה דרעי/בצלאל סמוטריץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קרב המכתבים בין חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ לשר אריה דרעי נמשך. אחרי שסמוטריץ' ביקש את ערונותו של דרעי בנושא חוק הגיור, השיב לו יו"ר ש"ס במכתב בו הוא מאשים את חבריו לסיעת 'ימינה' וטען כי הוא אינו צריך את הטפת המוסר. כעת מגיעה תשובתו של חה"כ בצלאל סמוטריץ׳ במכתב חריף.

"בפתח הדברים", פותח סמוטריץ' את מכתבו, "אבקש את סליחתך. מהאמור במכתבך נראה כי ראית במכתבי "הטפת מוסר" ונפגעת מכך. קטונתי. איני יודע מהיכן ניתן היה לראות זאת במכתבי, שלא בא אלא לעורר לנושא דחוף ומהותי, שחששתי שנשכח בשטף עשייתך החשובה במסגרת המאבק בקורונה ויתר עשייתך במשרד הפנים, נושא שעד כה לא זכה להתייחסות בכנסת הנוכחית, ואם לא יקבל התייחסות נחושה בימים הקרובים עלול להיות בגדר "מעוות לא יכול לתקון". מכל מקום, אם יצאה תקלה מתחת ידי והדברים פגעו בך מובן כי אני מתנצל על כך".

"לגופו של עניין", כותב חבר הכנסת הדתי מהאופוזיציה, ״אני שמח שמכתבי הגשים אל תכליתו וזירז למזורזין. שמחתי לראות שבעקבות מכתבי הניח ח"כ ארבל מחדש את הצעת חוק הגיור הממלכתי (שקיבלה פ' יומיים לאחר מכתבי). מוטב מאוחר מלעולם לא. מובן כי המבחן אינו בהנחת ההצעה על שולחן הכנסת אלא בהפעלת כל כובד המשקל הקואליציוני הנדרש בכדי לקדם אותה בשקידה ראויה במהירות האפשרית, ולוודא כי הודעת העדכון שעל המדינה להגיש לבג"ץ ב-30 לחודש הזה למניינם תכלול הצהרה ברורה בדבר הכוונה לחוקק את החוק וממילא לייתר את העתירה ולהורידה מסדר היום".

סמוטריץ׳ מוסיף, "מסגנונו הנחרץ של מכתבך ניתן להניח שלא תשקוט עד אשר אם עשית את אשר הצהרת כה. כאמור במכתבך ובמכתבי, אתמוך בכך בכל כוחי, וכך גם יתר חבריי". בהמשך המכתב הוא מעלה בפניו נושאים נוספים הנמצאים על שולחן בג"ץ הנוגעים לנושאי דת.

הח"כ מוסיף לעקוץ את דרעי בנושאים נוספים, "עוד אזכיר את הבטחתך טרם הבחירות, מתוך תפקידך ואחריותך כשר הפנים האחראי על הרשויות המקומיות, לדרוש בכל הסכם קואליציוני עתידי את תיקון החוק לסגירת הפרצה בסטטוס קוו בהפעלת התחבורה הציבורית בשבת על ידי הרשויות המקומיות. הבטחה שעוד לא מאוחר לקיים״, שהוא מציין, ״כללו של דבר, בימים האלה ממש אנו בעיצומה של מתקפה רבתי מצידו של בג"ץ נגד המשכיות העם היהודי וקדושתו".

לגבי הטענות שהזכיר דרעי על התנגדות סיעת ימינה לחוק גיור ממלכתי בשל לחץ של רבני צוהר, מתייחס בצלאל יואל סמוטריץ' וכותב לשר דרעי, "למרבה הצער, מפלגתי ואני הושארנו על ידכם באופוזיציה ולכן השפעתנו בעניין קטנה, ומלא כובד שרשרת הדורות מוטל על כתפיך ועל כתפי שותפיך למפלגות החרדיות החברים בקואליציה״ שהוא מוסיף: ״ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות", כך, "התכתשות בינינו לא תתרום לעניין. הבה ונשלב ידיים לשמירת העם היהודי ואחדותו".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא עקיצה,טענות צודקות כלפי דרעי.עשייה חביבי לא דבורים  (ל”ת)

  תכלס

 2. שטויות, כאילו וזה מה שיעצור את ההתבוללויות. מה עם ה"גיורים" הצבאיים? שהגויים ממשיכים לחיות כמו גויים אחר כך ומתחתנים כ'ישראל'? כבר ממזמן עשו כאן נזק וחיים כבר היום מתבוללים עם הכשר מהרבנות.  (ל”ת)


 3. מכתב שנראה לגטימי לחלוטין, למה ללבות מחלוקת?!  (ל”ת)


  • בגלל זה יש לברוח מהפוליטיקה כמו מאש (ל”ת)


 4. הכן יש לשלב ידיים בכל הקשור לשמירת היהדות, התורה הקדושה, ובו בזמן להיות פחות צינים ויותר מאוחדים למען המטרה הקדושה הרי לא נעלם דבר מבורא עולם הוא רואה נסתרות !!! לב טהור ברא לנו ד' ...  (ל”ת)

  צדק

 5. עם כל יכולת הטכנולוגיה, כפי שיש בדיקת דור ישרים לבירור התאמה, שיאפשרו לפי די אן אי לגלות באמצעות קוד אישי את יהדותו של כל דורש, ונחסוך התבוללות...  (ל”ת)

  צדק

  • כשתעשה בדיקות דנא תגלה שחצי מהאשכנזים צאצאים לאמהות גויות. שיהודים לקחו אחרי שזרקו את נשותיהם היהודיות (ל”ת)

   דכג

  • התבוללות 


  • אתה בכלל מודע לשטויות שכתבת? 


  • אה באמת.. 

   מוישה

 6. בכיוון מדינה טיאוקרטית?  


  • לא קשור. יהודי זה מי שנולד לאם יהודיה, או התגייר כהלכה. מ שנולד לאם הודיה, זה לא תלוי בתפיסותיו כעת. מי שרוצה להצטרף לעם היהודי, שזה מושג ייחודי ליהדות ולהלכה, צריך הזדהות עמוקה םע העם היהודי מראשיתו, שכוללת קבלת מצוות. זו ההגדרה של יהודי מאז ומתמיד. אי אפשר להמציא "עם יהודי" חדש. (ל”ת)

   ד.

 7. יפה מאד. סמוטריץ' לא "עוקץ" ולא בדומה לכך, בניגוד לנסיון העיתונאי לראות כך. הוא כותב לשם שמיים, כי באמת איכפת לו ובצדק. לצערנו, פסוס של דרעי בזמנו, הביא כבר לקביעת בגץ החמורה שפרצה את האפשרות לפתוח קניונים בשבת.  (ל”ת)

  ד.

 8. סמוטריץ " תינוק מגודל" לך תחפש את החברים שלך בנט ואילת שקד  (ל”ת)

  זאב

;