1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

חילוקי דעות בצמרת יהדות התורה; האם נמצאה האלטרנטיבה לנתניהו?

יחסי חרדים - נתניהו עלו על שרטון בתקופת הקורונה, החל מקבלת ההחלטות בכל הנוגע לאכיפה בשטח ועד הוראות הקבינט המשליכים על אורח החיים היהודי במדינה וכתבי האישום שברקע | בעוד השר ליצמן מציב אלטרנטיבה בדמותו של יו"ר ימינה בנט, גפני ופרוש מתנגדים בכל תוקף

ארי קלמן, ג' כסלו תשפ"א 19/11/2020 12:15

"לא בכיס של אף אחד" גפני ליצמן פרוש גפני ליצמן פרוש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החיפושים אחר האלטרנטיבה לנתניהו מביא גם למחלוקת בתוך סיעת יהדות התורה, בעוד השר יעקב ליצמן לא שלל שיתוף פעולה עם נפתלי בנט שמזנק בסקרים, חבר הכנסת גפני וסגן השר פרוש מתריעים מאפשרות כזו.

כזכור, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בישיבת הסיעה לפני כמה שבועות דנו בנושא, אז טען גפני כי, "אי אפשר להגיד שאין אלטרנטיבה כי יש", ליצמן טען אז כי "יש את בנט עם 27 מנדטים...".

כבר אז מי שהוביל קו נגד חיפוש שותפים אחרים הוא סגן השר פרוש, שהתריע: "אי אפשר לדעת מה יהיה עם בנט", שכמה שבועות קודם לכן הוא אמר: "אוי ואבוי יהיה אם נפרק את הממשלה הזו, אוי ואבוי יהיה אם ביבי צריך לחשוב אולי הוא יקים קואליציה עם יאיר לפיד ויקח את ליברמן, העיקר שיהיה ראש ממשלה, וזה יכול להיות".

הבוקר (חמישי) התייחס חבר הכנסת גפני לנושא, בראיון ל'גלצ' הוא אמר מחד, "אני אומר לראש הממשלה ‎שאנחנו לא בכיס שלו", ומאידך הוא הודה כי "אין כרגע חלופה והוא מנצל את זה"‏.

על בנט אמר חבר הכנסת גפני; "בנט בחור טוב, אבל הוא לא אלטרנטיבה. אין לו סיכוי ואנחנו לא הולכים איתו, אז אני פטור מלחשוב האם הוא מתאים להיות ראש ממשלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם עם היטלר ימ"ש הם היו מוכנים לשבת בשלטון. העיקר לקבל תוספת משכורת של שר, רכב יוקרתי חינמי ושיעבירו כסף למקורבים שלהם. כל מי שתוהה, ליצמן כבר עשה גטו על בני ברק והתחיל את ההסתה שנמשכת עד היום.  (ל”ת)


  • למה להחזיר את היטלר לתמונה? קצת רגישות.... (ל”ת)


 2. הסיבה שנתניהו כבר לא סופר עוד את החרדים היא די ברורה.  

  צבי

 3. גפני תפרדו מליצמן המזגזג כל שני וחמישי הרווח יהיה כולו שלכם  (ל”ת)

  זאב

 4. כצאן אשר אין להם רועה. מתי הפסיקו לגשת עם החלטות כאלו לגדולי ישראל?  (ל”ת)


 5. הכל דיבורים...רק דיבורים...מעשים? כלום!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)


 6. רק בחירות חופשיות להנהגת המפלגה וחברי הכנסת!!!!!!!!  (ל”ת)


 7. ג  

  חיי

 8. ליצמן נדלן.  


 9. לא צריך אלטרנטיבה לביבי הוא מעולה  

  יוסף

 10. מה הנטייה המטורפת הזאת לימין?  


 11. ביבי שילם להם במיטב מהכיס שלנו. בחוסר אחריות.  (ל”ת)

  חיים

;