1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אדלשטיין מאשים את ההורים באי חידוש הלימודים

בראיון נרחב שהעניק הבוקר שר הבריאות יולי אדלשטיין לרדיו 103, התייחס אדלשטיין לחוק הצרפתי, למשפט של נתניהו, ולשחרורו של פולארד. כמובן שגם הקורונה כיכבה בראיון. לטענתו הסאגה סביב החזרה ללימודים היא אשמת כולם חוץ ממשרד הבריאות

אהרן מילר, ו' כסלו תשפ"א 22/11/2020 11:12

מסיר אחריות יולי אדלשטיין יולי אדלשטיין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס לסאגה סביב החזרה ללימודים בצל נגיף הקורונה המשתולל, ובראיון שהעניק הבוקר (ראשון) לגולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103 האשים שר הבריאות דווקא את ההורים בחוסר לויאליות לנסיבות "הם רוצים אלף ואחד דברים" טען. בראיון התייחס אדלשטיין מבכירי מפלגת הליכוד גם לשחרורו הסופי של פולארד ולמשפטו המתקדם של ראש הממשלה.

על הסאגה סביב פתיחת מערכת החינוך התגונן אדלשטיין "אנחנו באנו והצגנו בצורה מסודרת איפה יש יותר ואיפה פחות סכנה אפידמיולוגית, נכון שבחינוך יש סכנה, אבל אילו כולם היו לא רק מצהירים על חינוך כערך עליון אלא אומרים "'לא ניתן לפתוח דבר אחר לפני שפותחים את כל הכיתות במערכת החינוך" אז באמת כך היינו פועלים, ההורים היו צריכים לומר "קודם כל הילדים חוזרים לבתי הספר" אבל לצערי הרב ההורים רוצים להחזיר את הילדים ורוצים עוד אלף ואחד דברים".

"משרד הבריאות אף פעם לא היה בדעה שאסור לחדש את הלימודים. אין שום גורם במדינה שבאמת, שם את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות. אי אפשר לומר כל פעם בכל תחום משרד הבריאות אשם, נגיף קורונה אשם. נמאס לי לראות איך מגלגלים על אנשי משרד הבריאות רובם ככולם רופאים את האשמה בכול דבר. הם לא אשמים שמשהו סגור. אנחנו ממליצים המלצות רפואיות ושאר הגורמים כל אחד בתחומו צריכים לדאוג שההחלטות יבוצעו" הוסיף אדלשטיין לתקוף.

שר הבריאות התייחס גם למרוץ להשגת החיסון "אנחנו במשאים ומתנים עם חברות נוספות. זה לא נגמר עד שזה נגמר, נכון שהיו לנו תחזיות מדויקות וחתמנו עם החברות הנכונות ביותר אבל גם אצלן אין עדיין חיסון ביד ואנחנו מקווים לתוצאות טובות".

עוד הכחיש אדלשטיין את הדיווחים כי בכוונתו לחוקק חוק חיסון חובה בישראל "מעולם לא הייתי בעד חיסון חובה בישראל".

במהלך הריאיון הנרחב נשאל אדלשטיין על האפשרות שאנחנו צועדים כרגע לבחירות, אדלשטיין הדגיש "אני בהחלט קורא לכחול לבן להגיע להבנות. אנחנו צריכים להיאבק בקורונה. אני לא יודע אם גנץ ויתר על רעיון הרוטציה". עוד אמר אדלשטיין כי החוק הצרפתי אינו מתאים לממשל בישראל, "הוא אינו על הפרק" הצהיר אדלשטיין והוסיף המשפט כבר יצא לדרך, אני לא מבין למה זה קשור בכלל לבחירות, יש הפרדת רשויות במדינת ישראל. אני חושב שכולם צריכים לעמוד על נושא הפרדת רשויות, מה קשור הבחירות למשפט, לא קשור אחד בשני בשום צורה".

גם על בשורת שחרורו הסופי של ג'ונתן פולארד לאחר 35 שנות כלא והגבלות השיב אדלשטיין והדגיש את עניין חכמת ה'בדיעבד' אדלשטיין סיפר כי הוא היה השר הראשון שהגיע לבקרו בשנת 1997, עוד סיפר שר הבריאות "לאחר מכן קיימתי לא מעט פגישות בסנאט ובקונגרס עם נבחרים בארה"ב ואחר מהם סנטור מאוד מוכר ובכיר אמר לי משפט שמהדהד אצלי בראש עד היום, "אילו לפני כמה שנים הייתם מדברים כמו שאתם מדברים היום יכול להיות שפולארד מזמן היה מתהלך חופשי".

עוד הוסיף אדלשטיין "חבל מאוד שבאמת פספסנו את ההזדמנות להודות מצד ממשלת ישראל במעשה, כמו שעשתה ממשלת נתניהו הראשונה שהוציאה הודעה רשמית והתנצלה בפני ממשל ארה"ב, אבל כנראה שהיה כבר מאוחר מדי. יונתן בילה עוד שנים ארוכות בכלא ועד אתמול היה תחת הגבלות. אני מקווה שבקרוב מאוד נראה אותו בישראל".

אדלשטיין נשאל גם מה דעתו על המילים הקשות שנאמרו על ידי מפגינים תומכי הליכוד למשפחת פרקש בקיסריה "אני מגנה, המעשים האלה מיותרים לגמרי, אני דרך אגב גם חושב שכדאי לכבד את פסיקת בג"ץ בזמנו לגבי הפגנות ליד בתים של אנשי ציבור, ליד הבית שלי כל יום יש הפגנות פחות או יותר לפעמים אנשים טובים שדואגים לפרנסתם ולפעמים כל מיני בריונים אבל שימוש במושגים שלפעמים משתמשים בהם לפעמים בהפגנות האלה צריך לעבור מן העולם. גם כאן הייתי מציע אכיפה קצת יותר רצינית בנושא הזה לגבי נאצים כפי ששמענו וכינויים נוספים" השיב שר הבריאות בתקיפות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מצד אחד רוצים שיהיו הקלות ומצד שני מצפצפים על המלצות של הרופאים  


;