1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

יוזמה בפתח תקווה: כיכר על שמו של פולארד

ראש עיריית פתח תקוה החליט להוקיר את מאורע עלייתו של יונתן פולארד לישראל ולקרוא לכיכר בעיר על שמו של פולארד | רמי גרינברג: "העיר פתח תקוה תיתן ביטוי מכובד לנושא חשוב זה"

אבי גדלוביץ', ו' כסלו תשפ"א 22/11/2020 16:48

לא רק טראמפ כיכר טראמפ בפתח תקווה כיכר טראמפ בפתח תקווה צילום: באדיבות המצלם

בהמשך להחלטת ועדת השיחרורים האמריקאית להסרת המגבלות על המרגל היהודי יונתן פולארד, החליט ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, להוקיר את מעמד עלייתו המסתמנת של פולארד לישראל, באחת הכיכרות בכניסה לעיר.

הנצחת המאורע צפויה לעלות בקרוב לוועדת שמות והנצחה ותאושר באופן סופי במועצת העיר פתח תקווה.

יונתן ג'יי פולארד, יהודי, אזרח ארצות הברית, שעבד באגף המודיעין של הצי האמריקני בוושינגטון ובאותו הזמן ריגל למען ישראל. נעצר על ידי ה־FBI בנובמבר 1985, וב-1987 הורשע ונידון למאסר עולם. במשך שנים התקיימה מערכה ציבורית בישראל ובארצות הברית שקראה לחנינתו. פולארד שוחרר בשנת 2015 ובנובמבר 2020 הוסרו ההגבלות שהוטלו עליו וניתנה לו הזכות לעלות לארץ ישראל.

ראש העיר רמי גרינברג: "בהמשך לדיווחים המשמחים מארה"ב, אני מברך על החלטת משרד המשפטים האמריקאי להסיר את המגבלות על יונתן פולארד. אחרי למעלה משלושים שנה יזכו יונתן ורעייתו אסתר לעלות למולדתם האהובה, ישראל. כישראלי, יהודי וציוני, עלייתו המסתמנת של יונתן ארצה היא בשורה מרגשת מאוד וברצוני להודות לממשל האמריקאי על המחווה. העיר פתח תקוה תיתן ביטוי מכובד לנושא חשוב זה."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מאוחר מידי  


;