1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מקומי

בצל נגיף הקורונה: מחר, בחירות לראשות המועצה

מחר יתקיימו בחירות לראשות מועצת תל מונד, בהתאם למצב החירום בשל התפשטות נגיף הקורונה, יזם שר הפנים, אריה דרעי, הצעת חוק להוספת סעיף בחוק הבחירות לרשויות המקומיות, אשר קובע הוראות המסדירות הצבעה בקלפיות ייעודיות לחולים מאומתים ולמבודדים

אהרן מילר, ז' כסלו תשפ"א 23/11/2020 20:11

פיילוט לקראת בחירות ארציות? חולי קורונה בקלפי המיוחדת. אילוסטרציה חולי קורונה בקלפי המיוחדת. אילוסטרציה צילום: נת

מחר (שלישי) ייערכו בחירות לראשות מועצת תל מונד, לאחר שבג"ץ הורה בכפוף לאישור משרד הפנים לערוך בחירות במקום, לאחר שבמקום כיהנה עד היום וועדה קרואה.

בהתאם למצב החירום בשל התפשטות נגיף הקורונה, יזם שר הפנים, אריה דרעי, הצעת חוק להוספת סעיף בחוק הבחירות לרשויות המקומיות, אשר קובע הוראות המסדירות הצבעה בקלפיות ייעודיות לחולים מאומתים ולמבודדים.

התיקון לחוק התקבל לאחר שעבר בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת ומחר, בבחירות לראשות ומועצת תל מונד, ייפתחו 18 קלפיות הכוללות 2 קלפיות ייעודיות, אחת למבודדים ואחת לחולים מאומתים, אשר יגיעו להצביע בהתאם לתקנות והנחיות משרד הבריאות.

בהודעה שפרסמו במשרד הפנים עדכנו את התשובים כי הקלפי למבודדים תמוקם בשירות הפסיכולוגי ברחוב הגפן ותהיה פתוחה להצבעה לבוחרים בין השעות 10:00 בבוקר עד לשעה 20:00 בערב. כאשר ההגעה לקלפי תתבצע באופן עצמאי ללא שימוש בתחבורה ציבורית, למעט מוניות. בהגעה למקום הקלפי יש להמתין לתור מחוץ למקום הקלפי, בשטח פתוח ותוך שמירת מרחק. עם הכניסה למקום הקלפי יש לחטא את הידיים בתכשיר על בסיס אלכוהול ולעטות כפפות.

והקלפי לחולים והמבודדים בעלי תסמינים הקלפי, בסגנון דרייב אין, תמוקם ברחוב הפרדס בתל מונד בחניית האוטובוסים של בית החינוך רבין. הקלפי תהיה פתוחה להצבעה לבוחרים בין השעות 12:00 בצהריים עד לשעה 20:00 בערב. כאשר ההגעה לקלפי לחולים תהיה באמבולנס בלבד ובליווי נהג אמבולנס מפתח הבית. אין יציאה ממקום הבידוד לחולים ולמבודדים בעלי תסמינים וחזרה אליו ללא ליווי של חובש או איש רפואה (המועצה המקומית תל מונד תעמיד לרשות החולים המאומתים אמבולנס לאיסוף והחזרה למקום הבידוד לאחר ההצבעה). החולים ימתינו לתורם בתוך האמבולנס, ואילו המבודדים בעלי התסמינים יחכו מחוץ למקום הקלפי תוך שמירת מרחק. זיהוי המצביע ייעשה באמצעות הנחת התעודה על שולחן מחוץ למיקום הקלפי והמצביע יתרחק 2 מטר לפחות מצוות הקלפי. אם תידרש הסרת המסכה לצורך זיהוי, היא תוסר לזמן המזערי הנדרש לזיהוי. עם הכניסה למקום הקלפי יש לחטא את הידיים בתכשיר על בסיס אלכוהול ולעטות כפפות.

האחריות על שמירת ההנחיות וההגבלות מוטלת על חברי וועדת הקלפי האמורים לדאוג לשמירת מרחק בינם לבין הבוחרים ובין הבוחרים עצמם, להימנע ממגע פיזי עם הבוחרים ולהחליף כפפות או לחטא ידיים בין בוחר לבוחר. לאחר איסוף אמצעי הזיהוי על ידי הבוחר בסיום ההצבעה, יחטאו חברי וועדת הקלפי את השולחן.

שר הפנים אריה דרעי אמר עם פרסום המתווה להצבעה בצל נגיף הקורונה "הזכות להצביע ולהשפיע נתונה לכל תושב והתיקון לחוק מבטיח זאת בעצם הקמתן של שתי קלפיות ייעודיות למבודדים ולחולים מאומתים. אני קורא לכל תושבי תל מונד להצביע ולממש את זכותם הדמוקרטית לבחור את ההנהגה המקומית, אך לא פחות חשוב מכך, לשמור על בריאותם ולהקפיד על ההנחיות".

מס' בעלי זכות ההצבעהבתל מונד, 9,974 אשר יצביעו ב-18 קלפיות בתחומי הרשות. כאשר למרוץ לראושת מועצת תל מונד הוגשו 4 רשימות חדשות הכוללות 38 מועמדים ומועמדות, כאשר ראשי הרשימות מועמדים לתפקיד ראש הרשות. להלן שמותיהם: אבי אליהו מטעם רשימת 'דרך חדשה', רותם ריעני מטעם "סיעת לב", דוד משה חיות מטעם "מחר חדש", לין קפלן מטעם סיעת "תל מונד אחת".

כזכור, ראש מועצת תל מונד רוני גולן הודח מתפקידו בשנת 2016 על ידי שר הפנים אריה דרעי, בעקבות אי העברת תקציב שנתי. משרד הפנים מינה ועדה קרואה לניהול הייישוב, עד לבחירות בשנת 2023. לין קפלן, מועמדת לראשות המועצה המקומית בבחירות הקרובות, הובילה פנייה לבג"ץ בבקשה לקיים בחירות במועד מוקדם יותר, ובעקבות זאת ולאחר אישורו של משרד הפנים, יתקיימו בחירות ביישוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יופי יוכלו להצביע ג' וש"ס בכדי שיוכלו להעדר מוועדות של חילולי שבת תמורת בצע כסף כמו שעשו בירושלים. תמשיכו ככה. להצביע כמו צאן עיוור וימשיכו לזלזל בכם ובתורה כי בסופו של דבר ישלחו עסקנים שיורו לגדולי ישראל לפסוק להצביע להם. אז למה להם בכלל לטרוח?  (ל”ת)


;