1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

שריפת ענק בשכונה החרדית: ילדים חולצו, עשרות טופלו • תיעוד

דרמה בשכונה החרדית בירושלים: במשך שעות פעלו הלילה כוחות כיבוי האש בשריפה שפרצה בחניון הממוקם תחת שורת בניינים ברחוב סורוצקין בבירה | מספר רב של אזרחים, פעוטות ומבוגרים נלכדו בבניין הבוער וחולצו ע"י כוחות ההצלה | עשרות תושבים נזקקו לטיפול רפואי

אבי גדלוביץ'ח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 07:34

דיירים נאלצו לקפוץ השריפה בי-ם השריפה בי-ם צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שריפת ענק פרצה הלילה במחסן הנמצא בחניון בנין מגורים ברחוב סורוצקין בירושלים. במשך שעות ארוכות פעלו כוחות כיבוי והצלה לחלץ את עשרות המשפחות שנלכדו בבניין, ובבניינים סמוכים כתוצאה מהאש ומהעשן הכבד. לפחות 30 בני אדם ששאפו עשן נזקקו לטיפול רפואי.

מספר נפגעים פונו לבתי החולים, ארבעה מתוכם למרכז הרפואי שערי צדק לאחר ששאפו עשן, אחד מהם במצב בינוני. בנוסף, אם ובתה בת ה-14 פונו לבית החולים הדסה במצב קל. חלק מהדיירים ניסו לקפוץ מהחלונות מחשש שייפגעו מהאש. אחד מהם נפצע באורח קל.

מכבאות והצלה נמסר כי 12 צוותי כיבוי וחילוץ מתחנות ירושלים פעלו בשריפה גדולה שפרצה בקומות התחתונות של קומפלקס בניינים ברחוב סורוצקין בשכונת רוממה, משם האש התפשטה למספר רכבים, מחסנים ודירות. כתוצאה מהאש החזקה והעשן הרב שנפלט מהשריפה, נלכדו בבניינים עשרות משפחות.

תיעוד מהשריפה בירושלים: כבאים מחלצים ילדים מהבניין הבוער

בתום שעות ארוכות הצליחו לוחמי האש להשתלט על האש. סגן טפסר אלי אדרי מפקד תחנת 'האומה' שפיקד על הכוחות באירוע מסר מוקדם יותר: "החל מהשעה 4 בבוקר לערך, אנחנו פועלים באירוע מורכב של שריפה גדולה מאוד שפרצה בקומפלקס של שישה בניינים ברחוב סורוצקין ובעקבות כך, מספר רב של אזרחים עם תינוקות קטנים, ילדים ומבוגרים נלכדו בדירותיהם ע"י האש והעשן הכבדים שאפפו את הבניינים"

"כתוצאה מהאש החזקה", הוא הוסיף, "עלו בלהבות מספר רב של רכבים ובנוסף, עוד מחסנים וכמה דירות נפגעו. כרגע המאמץ העיקרי שלנו הוא לחלץ את כל הלכודים ולמנוע את פגיעת האש והעשן בכל הבניינים. לשם כך, לוחמי האש בחירוף נפש ואומץ רב, נכנסים אל תוך האש והעשן הכבד ומחלצים בזו אחר זו משפחות שנלכדו בבניינים במקביל לכיבוי השריפה".

"מדובר בקומפלקס בניינים שבו מתגוררות משפחות מרובות ילדים", סיפר חובש בכיר במד"א דובי ציינוירט, "הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של אמבולנסים ניידות טיפול נמרץ, חובשים על אופנועי מד"א וכונני מד"א. כשהגענו, ראינו עשן סמיך יוצא מהבניינים ושריפה פעילה בחניית הבניין, אנשים עמדו בחלונות במרפסות ועל הגג וסימנו לנו, כוחות הכבוי החלו לכבות את האש ולחלץ את הדיירים הלכודים, גבר כבן 30 קפץ מהקומה הראשונה ונחבל באורח קל, כ-30 מהדיירים שחולצו הגיעו אלינו וקיבלו טיפול רפואי".

השריפה בחניון\\תיעוד מבצעי מד"א

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חללים מולידים מחסנים  


 2. האם זאת תוצאה של . . .  

  רובי

 3. נס גלוי  

  שמחה

 4. בחניון לא היו דירות להשכרה? =ל"ת(  (ל”ת)


 5. ולמה אף אחד לא מדבר על סכנת המוות במגורים במחסנים מאולתרים בלי חלונות ובלי אוורור? איך כל הרעות החולות האלו תמיד במגזר? חוסר אחריות מובנה בתרבות החרדית. פשע.  (ל”ת)


  • למה ללכלך? במפלסים בסורוצקין אין דירות מחסן! היו שם בעבר גני עירית ירושלים אבל היות והבנינים בנויים על צלע הר , גם במחסנים יש הרבה חלונות... (ל”ת)

   Malky

 6. הפעם לא צעקו על לוחמי האש?  

  אבי

  • אולי הגיע הזמן לשיח נעים? כולנו בני איש אחד. (ל”ת)


  • קומץ שוליים, למה לעשות הכללה, אדם צריך להזהיר בלשונו וד"ל )ל"ת(  (ל”ת)


  • לוחמים? (ל”ת)


  • יא אפס, היחידים שצועקים הם הקיצונים, מונים כאחוז מהחברה. (ל”ת)

   זלמן לייב

  • לא, הפעם לא. אם הם עושים את עבודתם- לא נצעק עליהם, אבל אם הם לוקחים תפקידי קלגסים-כן נצעק ונבריח. פשוט מאוד. תבצעו אך ורק את עבודתכם, להציל אנשים במקרי חירום, גם מכבי האש, גם משטרה, גם מד"א, כו-לם לשירותינו רק בתפקידם ותו לא!!! (ל”ת)


  • זה לא במאה שערים (ל”ת)


 7. בתי קומות מסוכנים למשפחות חרדיות מרובות ילדים,,,  

  שריר

 8. חופה לקיים למקום פינוי בינוי  

  משה

;