1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

ארה"ב: טראמפ מתחיל להפנים כי הפסיד

המרוץ לנשיאות הסתיים זה מכבר, אך היה מי שבחר להתעלם מן התוצאות | כעת, לאחר שנכשל גם במאבק המשפטי בכל מדינות המפתח, הודיע הנשיא היוצא טראמפ כי יתחיל בשיתוף הפעולה עם משרד המנהל הממשלתי לייעול תהליך החפיפה

יענקי פרברח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 07:53

שיתוף פעולה ראשוני ג'ו ביידן/דונלד טראמפ ג'ו ביידן/דונלד טראמפ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שסירב באדיקות: טראמפ הודיע כי ישתף פעולה עם משרד המינהל הממשלתי להעברת המידע בין צוותיו לבין אנשי ביידן.

מינהל השירותים הכלליים הודיע ביום שני כי הנשיא הנבחר ג'ו ביידן הוא "הזוכה לכאורה" בבחירות ב-3 בנובמבר, והחל את המהלך של החלפת מידע ביו ממשלו טראמפ, ומאפשר לביידן לתאם עם הסוכנויות הפדרליות בנוגע לכל התוכניות שיחלו ב-20 בינואר אז יושבע ביידן לנשיא.

בתגובה, טראמפ, שסירב לקבל את תוצאות הבחירות, אמר בציוץ כי הוא הורה לצוות שלו לשתף פעולה במעבר אך נשבע להמשיך במאבק.

המנהלת אמילי מרפי קיבלה את ההחלטה לאחר שמאמציו של טראמפ לשנות את התוצאות נכשלו בכל מדינות שדה הקרב, מטעמה נמסר כי הם החלו בהעברת השלטון עקב "התפתחויות אחרונות הכרוכות באתגרים משפטיים ואישורי תוצאות הבחירות". כזכור מישיגן אישרה את ניצחונו של ביידן ביום שני, ושופט פדרלי בפנסילבניה דחה ביום שבת תביעה של קמפיין של טראמפ שביקשה למנוע את אישור תוצאות הבחירות במדינה.

מרפי, מינוי מטעם טראמפ, התמודדה עם ביקורת דו-מפלגתית על כך שלא התחילה את תהליך המעבר מוקדם יותר, ומנעה מצוותו של ביידן לעבוד עם גורמי סוכנויות שונות לקדם תוכניות לממשלו, כולל באזורים קריטיים לביטחון לאומי ובריאות הציבור.

"הגעתי להחלטתי באופן עצמאי, בהתבסס על החוק והעובדות הקיימות. מעולם לא הופעל עלי לחץ ישיר או עקיף על ידי גורם רשמי כלשהו בסניף ההנהלה - כולל מי שעובד בבית הלבן או ב-GSA (משרד המינהל הממשלתי) בכל הנוגע למהות או לעיתוי ההחלטה שלי" כתבה מרפי במכתב לביידן.

טראמפ צייץ בטוויטר זמן קצר לאחר פרסום מכתבה: "נמשיך במאבק הטוב ואני מאמין שננצח! עם זאת, לטובת ארצנו, אני ממליץ לאמילי ולצוותה לעשות את מה שצריך לעשות ביחס לפרוטוקולים ראשוניים, ואמרתי לצוות שלי לעשות את אותו הדבר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סאטמאר  

  יחזקאליסט

 2. הפרשנות אינה נכונה כלל, טראמפ חייב כרגע לאפשר זאת, על פי הנהלים  

  יהונתן

  • fake news!! 

   nava

 3. טראמפ ניצח בהפרש גדול  

  בר

 4. הכתב שמאלני  

  nava

 5. הוא חייב לאפשר זאת לפי החוק בארה"ב. זה לא אומר שהוא מודה בהפסד. הוא עדיין חי באשליות שהוא ניצח בבחירות.  (ל”ת)


;