1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הח"כית בהסתה קשה נגד החרדים והערבים

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו תקפה את החרדים והערבים במהלך דיון בוועדת הקורונה ואמרה כי שני המגזרים לא ירצו להיבדק • "שוב אנחנו מדברים על ה-75% הפראיירים מהציבור"

קובי ברקתח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 17:05

בדיון בוועדת הקורונה בדיקת קורונה בנתב"ג בדיקת קורונה בנתב"ג צילום: פלאש90

במהלך הדיון אודות בדיקות הקורונה שנערך היום (שלישי) בוועדת הקורונה, הציע ח"כ גדעון סער לערוך בדיקות כלל-ארציות, כדי לאתר את החולים, ובעיקר את אלו חסרי-התסמינים. "למדינה יכולות בדיקה מהירות, לוגיסטיקה של פיקוד העורף – ותוך חלוקת המדינה לכעשרים אזורים, שיוגבלו רק ל-24 שעות. יערכו כחצי מיליון בדיקות ביום – ובאזור שנבדק, תשוב כל הפעילות למעט אירועים המוניים. כך בשבועיים וחצי, ניתן לבדוק את כל אזרחי המדינה.

בתגובה, ח"כ יוליה מלינובסקי תקפה ואמרה כי החרדים והערבים לא ירצו להיבדק. היא הוסיפה בארסיות כי "שוב אנחנו מדברים על ה-75% הפראיירים מהציבור", כשהיא מתכוונת לציבור הכללי.

נציין, כי בתגובה להצעתו של ח"כ סער ד"ר שרון אלרועי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, טענה כי יש קושי לאכוף את ההצעה למי שלא ירצה להיבדק – להיכנס לבידוד. לדבריה, היום, בארבע ערים בארץ, מבצע המשרד בדיקות המוניות בבתי ספר, "אך לכל בדיקה יש מרווח טעות, וחייבים יותר מבדיקה אחת. תכנית הבדיקות ההמוניות נבדקת ותיבדק בהמשך. צריך לבנות תכנית ישימה, אך מאד היינו מעוניינים בבדיקות המוניות במוקדי תחלואה". יש למדינה כיום יכולת 100 אלף בדיקות ביום, אך אין 100 אלף איש מדי יום המעוניינים להיבדק.

איל צימליכמן, סמנכ"ל חדשנות במרכז הרפואי "שיבא", הציע התחלת התכנית בערים מסוימות - ומשם לאזורים גדולים יותר. "לאחר החיסון נאפשר כניסה של אנשים למקומות שעתידים להיפתח אחרונים כמו תיאטראות בהצגת תעודה שהיה חולה, עבר בדיקת פי סי אר או שהתחסן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ישראל ביתנו הם לא יהודים, תמיד מחפשים לקטרג על יהודים חרדים, שיחזרו לרוסיה  (ל”ת)

  צבי

  • למה? קראו לליברמן צדיק והבטיחו לו עולם הבא. סימן שהוא יהודי כשר וצדיק. אה, הוא היה כשר וצדיק רק אם היה נכנס לממשלה יחד עם החרדים. אז הוא בעצם טמא. (ל”ת)


 2. מי יבדק  

  שלם

 3. הבדיקות הם לשם בדיקות קורונה או במסווה לשם מטרה אחרת??? הרי ברור שלא ניתן לשקף תוצאה אמתית בכל יום ובכל רגע , כי מי שנבדק באותו היום והתשובה שלילית יוצא ונחשף שוב ואז מאין לדעת שהוא הכן נשאר שלילי גם בהמשך, יש הגיון, שהרי לא ניתן להתעסק באופן רציף סביב מעגל של בדיקות סביב השעון 24/7?  (ל”ת)

  צדק

;