1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. מזג אוויר

השירות המטאורולוגי מתריע: צפוי מזג אוויר סוער

על פי השירות המטאורולוגי, בימים רביעי וחמישי צפויה להתפתח באזורינו מערכת גשם משמעותית נוספת עם חשש לשיטפונות והצפות. בעקבות כך יצאו בשירות המטאורולוגית באזהרה מיוחדת לציבור. ולמרות שצוותים מטעם העירייה מבצעים שורה של פעולות מקדימות כהיערכות למזג האוויר, נדרשת היערכות גם מצד הציבור

אהרן מילר, ח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 20:41

כך תעברו אותו בשלום מזג אוויר חורפי מזג אוויר חורפי צילום: דוד כהן, פלאש 90

בימים רביעי וחמישי צפויה להתפתח באזורינו מערכת גשם משמעותית נוספת עם חשש לשיטפונות והצפות. בעקבות כך יצאו בשירות המטאורולוגית באזהרה מיוחדת לציבור.

"למרות שצוותים מטעם העירייה מבצעים שורה של פעולות מקדימות כהיערכות למזג האוויר, כמו ניקיון קולטנים, הצבת משאבות במוקדים המועדים להצפות, קשירת פחים, גיזום עצים ועוד" אמרו בשירות המטאורולוגי, והוסיפו "יחד עם זאת, נדרשת היערכות גם מצדכם, במיוחד במרחב הפרטי שלכם"

יש לבדוק את תקינות מרזבי הניקוז, אטימות הגג ולגזום עצים. ובמקרה של מזג אוויר קיצוני, יש להיערך עם פריטים שיעזרו לכם לעבור את הסערה בשלום: אמצעי תקשורת כדי שתוכלו להישאר מעודכנים. טלפון סלולרי כולל סוללת גיבוי, מטען נייד. תאורת חירום (לד), פנס וסוללות. ביגוד חם ושמיכות. גנראטור.

אם דירתכם מתחת לפני הקרקע או שיש ברשותכם מרתף: ודאו כי האיטום והניקוז פועלים כנדרש. הצטיידו באמצעים שימנעו חדירת מים מתחת לפני הקרקע בזמן הצפות. במקרה של הצפה: חל איסור לרדת לחניונים או למקומות שנמצאים מתחת לפני הקרקע. יש להימנע משימוש במעליות בחניונים במפלס הקרקע או מתחתיו מחשש להילכדות. בנוסף, מדגישים השירות המטאורולוגי: הימנעו מלהחנות את רכבכם במוקדים המועדים להצפה.

להלן תחזית מזג האוויר הצפויה בימים הקרובים:

רביעי (25/11): קר מהרגיל לעונה ב-2 מעלות בחוף וב-1 מעלות בהרים (כ-22 מעלות בתל אביב וכ-18 בירושלים).
מעונן חלקית. הטמפרטורות תרדנה במקצת. במשך היום ייתכנו גשמים מקומיים. לקראת ערב ובמשך הלילה הגשמים יתחזקו ויתפשטו מצפון הארץ ועד לנגב, מלווים בסופות רעמים בודדות וברד עם חשש חמור מהצפות במישור החוף ובשפלה וחשש משטפונות בנחלי המזרח והדרום.

חמישי (26/11): קר מהרגיל לעונה ב-5 מעלות בחוף ובהרים (כ-19 מעלות בתל אביב וכ-14 בירושלים).
בצפון הארץ ובמרכזה, יוסיפו לרדת גשמים לפרקים מלווים בסופות רעמים יחידות. בנגב עדיין ייתכנו גשמים מקומיים. במישור החוף ובשפלה עדיין קיים חשש מהצפות. בבקעת הירדן, מדבר יהודה וים המלח קיים חשש משיטפונות. בדרום הארץ יתכן אובך.

שישי (27/11): קר מהרגיל לעונה ב-4 מעלות בחוף ובהרים (כ-20 מעלות בתל אביב וכ-15 בירושלים).
גשמים מקומיים יוסיפו לרדת בצפון הארץ ובמישור החוף. עדיין קיים חשש מהצפות במישור החוף.

שבת - פרשת "ויצא" (28/11)🌦: קר מהרגיל לעונה ב-4 מעלות בחוף ובהרים (כ-20 מעלות בתל אביב וכ-15 בירושלים).
גשם קל בצפון הארץ ומישור החוף עד שעות הצהריים.

ראשון (29/11): טמפ' רגילות לעונה בחוף ובהרים (כ-22 מעלות בתל אביב וכ-18 בירושלים).
בהיר.

שני (30/11): טמפ' רגילות לעונה בחוף ובהרים (כ-21 מעלות בתל אביב וכ-18 בירושלים).
בהיר.

שלישי (1/12): טמפ' גבוהות מהרגיל לעונה ב-2 מעלות בחוף וב-4 מעלות בהרים (כ-21 מעלות בתל אביב וכ-18 בירושלים).
בהיר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;