1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לאחר הדליקה: הדיירים שברחוב התנחמו בפיצות

לא פחות מ-22 חשמלאים הוזנקו לבניינים שבערו הלילה ברחוב מטרסדורף בירושלים ופועלים במקום משעות הצהריים, על מנת לאפשר לכמה שיותר דיירים לחזור לבתיהם עוד הערב. זאת במקביל לדאגה לאוכל ושתיה למשפחות השוהות עדיין מחוץ לביתם, כאשר מטעם העירייה חולקו היום מאות מגשי פיצה למשפחות וילדיהם

אהרן מילר, ח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 22:50

פיצה את התושבים התושבים מקבלים פיצות מתנת עיריית ירושלים התושבים מקבלים פיצות מתנת עיריית ירושלים צילום: באדיבות המצלם

ראש העיר ירושלים משה ליאון התגייס משעות הבוקר (שלישי) המוקדמות לעזור ולסייע ל-88 המשפחות בשכונת אונסדורף בירושלים, שביתם נשרף או לחילופין מפויח ומצוי בסכנת קריסה.

בהנחיית ראש העיר עשרות חשמלאים עוברים בין הבתים בכדי לאפשר לתושבים לחזור לבתיהם, כאשר משפחות שבתיהם נפגעו ישוכנו בבתי מלון עד לתיקון, וטפסנים מיוחדים יעבדו בכדי לשפץ את קירות המבנה כבר השבוע.

כזכור, לפנות בוקר התעוררו בבעתה 88 משפחות, תושבי רחוב מטרסדרוף, כשגל עשן עכור מילא את הבתים והפרה את אווירת הלילה המנומנמת.

מהר מאד התגלה הנזק העצום: החניון שמחבר בין כל הבניינים עלה בלהבות, דירות רבות נפגעו, הקירות התמלאו בפיח, והיה חשש לעשרות לכודים בקומות התחתונות. הכבאים שהגיעו למקום, אסרו על התושבים לצאת מהדירות ובמאמץ הירואי הצליחו לכבות את הלהבות בלי נפגעים בנפש ב"ה.

עוד כשהשתוללה השריפה בחניוני הבניינים, הגיע למקום ראש העיר ירושלים, משה ליאון מלווה במנכ"ל העירייה ומנהלי האגפים הרלוונטיים, והחלו לדאוג לתושבים שפונו מהמבנה מחשש לבעיות בטיחותיות.

עוד דאג ליאון לתושבים לאוכל ומענה ראשוני למצוקות איתם התמודדו, כשמקביל צוותי העירייה פעלו במגוון רחב של תחומים על מנת לסייע לתושבים.

לא פחות מ-22 חשמלאים הוזנקו למקום משעות הצהריים, על מנת לאפשר לכמה שיותר דיירים לחזור לבתיהם עוד הערב.

להערכת גורמי המקצוע, יש עדיין כעשרים משפחות שלא יוכלו לחזור בימים הקרובים לבתים, ובהנחיית ראש העיר, הם ישוכנו במלונות עד שבתיהם ישופצו ויושמשו מחדש.

כמו כן, הורה ראש העיר לטפל באופן מיידי במפגעים הסביבתיים במקום. וכבר מחר יגיעו טפסנים, תלויים על חבלים, על מנת למלא את הקירות בחול ולצבוע אותם מחדש, בכדי להחזיר לרחוב מראה סימפטי.

חברת החשמל נענתה לפניית ראש העיר ותבצע כאמור עוד הלילה חיבורים לבתים על מנת לאפשר לאנשים לחזור לבית.
כמו כן, במהלך היום, קיבלו התושבים, ארוחות חמות, ועזרה נוספת שתאפשר לילדים לצאת וללמוד למרות הקושי הקיים.

ראש העיר, משה ליאון אמר היום: "אני כואב את כאב המשפחות שנשארו ללא קורת גג. העירייה בראשותי תעשה הכל על מנת לתת למשפחות את כל הכלים לחזור לחיי שגרה במהירות. אני נמצא בקשר רציף עם המשפחות ומשתדל לתת מענה לכל מצוקה שעולה מהשטח".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד  

  ליאון

 2. בחינם אוכלים הכל ממתי אשכנזים אוכלים בית יוסף??? ממתי שזה בחינם  (ל”ת)


 3. לב יהודי  

  שמאי

 4. ראש עיר מצויין!!!!!!  

  תודה

 5. אין רחוב כזה "מטרסדורף"  

  ליצן

 6. כל הכבוד לרב השכונה  

  אסתי

;