1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

 ראה"מ נתניהו ייצא בשבוע הבא לבחריין

יוצא לממש את השלום: נתניהו צפוי לערוך את הביקור הפומבי הראשון שלו במנאמה, בירת בחריין, כבר בימים הקרובים. ביקור נוסף באיחוד האמירויות צפוי בקרוב. כך דווח הבוקר ב"ישראל היום"

יענקי פרברט' כסלו תשפ"א 25/11/2020 07:59

ביקור היסטורי רגע חתימת הסכם בחריין רגע חתימת הסכם בחריין צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לצאת בתחילת השבוע הבא לביקור פומבי ראשון בבחריין. במהלך ביקורו, נתניהו צפוי להיפגש עם סלמאן, נסיך הכתר של בחריין. במקביל הייתה אפשרות שנתניהו יבקר באיחוד האמירויות, אך בסופו של דבר הוחלט לקיים את הביקור במועד אחר.

אנשי לשכתו של נתניהו מקיימים תיאומים אחרונים בימים אלה, בנוגע לנסיעה עם משרדו של סלמאן. מכיוון שהפרטים האחרונה של הפגישה טרם נסגרו, ייתכן ויחולו שינויים בתאריך בו יבקר ראש הממשלה באזור.

נתניהו שוחח עם יורש העצר וראש ממשלת בחריין, הנסיך סלמאן בן חמד אל-ח'ליפה, על חיזוק הקשרים בין שתי המדינות, והוסיף כי הוא הוזמן להגיע לביקור רשמי במדינה. "שנינו מאוד נרגשים מהעובדה שאנחנו יכולים להביא את פירות השלום לעמים שלנו ולמדינות שלנו בזמן קצר מאוד. ולכן, הוא גם הזמין אותי לבוא בזמן הקרוב לביקור רשמי בבחריין – אני אעשה זאת, בשליחותכם, בחפץ לב".

גורם בכיר במשרד החוץ במנאמה אמר בשבוע שעבר כי מלך בחריין הציע לאחר מפגש פסגה לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלשתינים. לדברי הבכיר, מלך ירדן עבדאללה נתן את ברכתו לאפשרות שפסגה כזו אכן תתקיים, והדגיש כי מדינתנו תסייע ככל שנדרש בחידוש המשא ומתן בין הצדדים.

בשבוע שעבר, עת נפגש נשיא המדינה ראובן ריבלין עם שר החוץ של בחריין, ד"ר עבד אללטיף אלזיאני, ריבלין הזמין את המלך הבחרייני לביקור רשמי בישראל. אלזיאני אמר: "אנחנו יודעים שיהיו אתגרים, אך אנו יודעים גם שנוכל להם. אעביר את הזמנתך האדיבה למלך ואת דרישת השלום ממך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שייקח אתו את ליצמן גפני ודרעי שלוחי דרבנן כשגרירי רצון טוב...  

    שריר

;