1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

שר המדע בלניאדו: לא ייתכן שבית החולים יהיה רעב לתקציב

שר המדע והטכנולוגיה חבר הכנסת יזהר שי אמר אתמול בסיור שערך בבית החולים לניאדו: "לא יכול להיות שבית חולים שמשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון יהיה רעב לתקציב"

אהרן מילר, ט' כסלו תשפ"א 25/11/2020 08:53

משבר תקציבי חריף יזהר שי בלניאדו יזהר שי בלניאדו צילום: דוברות לניאדו

שר המדע והטכנולוגיה חבר הכנסת יזהר שי הגיע אתמול (שלישי) לסיור בביץ החולים לניאדו בנתניה. השר התקבל ע"י הנהלת בית החולים בראשות המנכ"ל מר נדב חן.

השר סייר במלר"ד הנשימתי ובמחלקת קורונה, פגש אנשי ונשות צוות העוסקים מדי יום בטיפול בחולי קורונה וכן את מנהל מחלקת טיפול נמרץ ד"ר מוריס שפירו.

ד"ר שפירו הציג בפני השר את ההבדלים בטיפול בחולים במצב קריטי בין הגל הראשון לגל השני, בעקבות פיתוח פרוטוקולים סדורים שהוכחו כיעילים. "בגל השני ידענו הרבה יותר מה ניתן לעשות וכיצד ניתן לטפל. עדיין יש מה ללמוד על הנגיף הזה כדי להצליח באחוזים גבוהים יותר, אבל אין ספק שהגל השני הגיע כשאנחנו כצוות טיפול נמרץ היינו מוכנים הרבה יותר" אמר ד"ר שפירו.

השר יזהר שי בלניאדו\\צילום:דוברות לניאדו

נדב חן, מנכ"ל לניאדו הציג בפני השר את האתגרים הרבים איתם התמודד בית החולים בשמונת החודשים האחרונים ואמר "האתגרים איתם אנו מתמודדים הם גדולים מאד. בראש ובראשונה בנושא הקליני - הטיפול בחולי הקורונה, שמירה על צוותים והכשרת צוותים. אולם, לצד זה אנו מתמודדים עם אתגר תקציבי ותזרימי עצום שנוצר בעקבות המשבר. הציפייה שלי מהממשלה היא מתן מענקי איזון לבתי החולים הציבוריים, שלניאדו הוא חלק מהם, בצורה זהה ושווה למענקי האיזון אותם מקבלים בתי החולים הממשלתיים, כפי שהתחייבו שר האוצר ושר הבריאות, אחרת לא נוכל לסיים את שנת הכספים 2020 בצורה מאוזנת".

השר שי אמר בביקור "שמחתי לפגוש הבוקר את הצוות הרפואי המסור של בית החולים לניאדו, שאמון על בריאותם של כחצי מיליון תושבים אך פועל תחת משבר תקציבי חריף. ההנהלה הכישרונית נאלצת להילחם במגיפה עם מחסור חמור באמצעים, כתוצאה מהזנחה מרובת שנים של מערכת הבריאות הישראלית. מוטלת עלינו החובה להפיק את הלקחים שהמשבר הנוכחי חשף ובאחריותנו להבטיח שאזרחי ישראל מקבלים את הביטחון הבריאותי שמגיע להם".

עוד הוסיף שי "אחרי שננצח את המגיפה, מוטלת עלינו החובה למגר גם את ההזנחה. לא יכול להיות שבי"ח שמשרת כחצי מיליון תושבי נתניה והשרון יהיה רעב לתקציב".

השר יזהר שי בלניאדו\\צילום:דוברות לניאדו

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;