1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. מזג אוויר

יממה של הצפות בכל רחבי הארץ • צפו בתיעודים

כמידי שנה בשנה המערכות הקיימות לא מצליחות להשתלט על מי הגשמים, וכך לאורך כל היממה האחרונה התקבלו דיווחים על הצפות נרחבות בערים רבות, וקריסת תשתיות • סיקור נרחב

אהרן מילר, י' כסלו תשפ"א 26/11/2020 12:47

תשתיות של קיץ ההצפות בהוד השרון ההצפות בהוד השרון צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

ביממה האחרונה זכינו וירדו בכל רחבי הארץ גשמי ברכה, ובשילוב התשתיות הרעועות, הוביל לך שכמו מידי שנה בשנה המערכות לא יודעות להשתלט על מי הגשמים, וכך התקבלו דיווחים לאורך כל היממה האחרונה על הצפות נרחבות בערים רבות, וקריסת תשתיות.

להלן סקירה מקיפה של ההצפות וקריסות התשתיות וחסימות הצירים ותחנות הרכבת, ברחבי הארץ  ובפרט בערים בני ברק, אשקלון, רעננה, הרצליה, הוד השרון ועוד.

העיר בני ברק הוצפה בכמה מוקדים, כשהבולט מביניהם היה רחוב מוהליבר בעיר, שהוצף לחלוטין וכלי הרכב שנסעו ברחוב נתקעו בינות לפחי האשפה ששטו בנהר שנוצר ברחוב הבני הברקי.

בעיר אשקלון הדרומית נפער בור ענק באמצע צומת בעיר, כשהרכבים הנוסעים בצומת נזהרים לא להידרדר פנימה.

בעיר רעננה אמנם לא נפער בור בכביש, אך בורות הניקוז הקיימים בכביש שינו את ייעודם, ובמקום להכיל את המים, הם החלו לתפקד כמזרקות של בוץ ורפש במרכז העיר.

בשל הגשמים העזים היורדים באזור וגורמים להצפות בסביבת תחנת הרצליה ודרכי הגישה אליה, הודיעו בהנהלת התחנה כי התחנה נסגר באופן זמני לנוסעים, וזמנית רכבות לא עצרו בתחנה זו. כמענה לנוסעים הנמצאים כבר בנסיעה הופעלו היסעים בין תחנת הרצליה לתחנת ת"א אוניברסיטה.

כוחות כיבוי והצלה שהוזעקו למקום חילצו את הנוסעים המבוהלים אשר נתקעו בתחנת הרכבת, בסירות הצלה.

לאורך כל הלילה והבוקר צוותי מגן דוד אדום הוזנקו לטפל באירועים רבים של הצפות.

להלן רשימת סיכום של האירועים שטופלו:

 בשעה 00:21

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה, בדרך מנחם בגין ברמת גן. דווח על שני כלי רכב שנמצאים מתחת לגשר בסביבה מוצפת. הנהגים חולצו והארוע הסתיים לא נפגעים,

בשעה 00:24

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב עליית הנוער בתל אביב. דווח על נהג רכב שתקוע בתוך שלולית. הנהג חולץ בשלום.

בשעה 00:32

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב החי''ל ברמת גן. דווח על נהג שלכוד ברכב בהצפה. הנהג חולץ ללא פגע.

בשעה 00:16

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה של מספר דירות, ברחוב הרב עמיאל בבני ברק. הדיירים חולצו בשלום.

בשעה 00:37

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב הבנים ברמת גן. מדיווח ראשוני דווח על הצפה של מים בחניון בין קומות 1- עד 3-. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 00:35

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על מספר מכוניות שתקועות בשלולית ענק במושב בית שקמה. 4 מנוסעי הרכבים חולצו ע"י טרקטורים, מהם גבר בן 37  בהיפותרמיה קלה, שפונה ע"י צוותי מד"א לטיפול רפואי בבית חולים.

בשעה 00:39

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב אשל אברהם בבני ברק. נמסר על הצפה בתוך דירה,  8 נפשות חולצו מדירה. ללא פגע.

בשעה 00:51

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה ברחוב הרב קטרוני בפתח תקוה נמסר על לכוד ברכב. הנהג חולץ בשלום.

בשעה 00:53

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה בשדרות ירושלים ברמת גן. נמסר על הצפה בדירה עם לכודה. הדיירת חולצה ללא פגע.

בשעה 01:38

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה בחניון ברחוב תלפיות ברמת גן. דווח על הצפה בתוך חניון וחדירת מים למעלית. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 01:41

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על הצפה בדירה ברחוב דוד המלך בראשון לציון. הדיירים שנלכדו בדירה חולצו בשלום.

בשעה 04:34

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על הצפה ברחוב אלי כהן באשקלון. דווח  על לכוד ברכב. האירוע הסתיים ללא נפגעים.  

בשעה 06:25

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על חלק מתקרה שקרסה בקומת הגג בחדר המדרגות ברחוב מבצע סיני בחולון. בקומה אחרונה של חדר מדרגות. הדיירים שנלכדו בדירות חולצו ללא פגע.

בשעה 08:50

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על בית פרטי שהוצף ברחוב סעדיה גאון בהרצליה. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 09:07

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה ברחוב י.ל. פרץ בהרצליה. נמסר על גברת לכודה בתוך שלולית גדולה של מים ואינה יכולה לצאת. לאחר מספר דקות חולצה בשלום.

בשעה 09:05

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על אישה לכודה ברכב בשלולית ענק ברחוב אריה בן אליעזר בהרצליה. הנהגת חולצה ללא פגע. 

בשעה 09:04

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה בקומת המרתף בבית ברחוב נחל עמוד ברמת השרון. הדיירים חולצו בשלום. 

בשעה 09:03

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על רכב שקוע במים בכביש 2 סמוך למחלף גלילות לצפון. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 09:17

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על רכב ששקע סמוך לצומת זיקים לכיוון גברעם ליד כביש 4. נמסר על רכב מתחת לגשר ששקוע במים - רואים את הגג בלבד. הארוע הסתיים ללא נפגעים. 

בשעה 09:25

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על הצפה ברחוב  2040 ביפו.  נהג שהיה לכוד ברכב חולץ בשלום.

בשעה 09:40

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על  הצפה בחניון ואנשים תקועים במעלית. ברח' האודם בהוד השרו. האנשים חולצו מהמעלית בשלום. החניון במקום עדיין מוצף.

בשעה 10:03

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על  הצפה ברחוב הנגב בהוד השרון.  נמסר על רכב תקוע עם לכוד, האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 10:16

התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה סמוך לגן ילדים ברחוב דבורה הנביאה בתל אביב. אין נפגעים באירוע .

יודגש כי השימוש בחלק מהתיעוד נעשה לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים. אנו עושים מאמץ על מנת לאתר את בעל התיעוד. במידה וידועים לכם פרטים, אנא פנו אלינו למייל desk@bhol.co.il.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ירושלים נקיה  

    ירושלמי

;