1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ח"כ כהנא תוקף את דרעי: "ירשם לדיראון עולם; זעזע את הממשלה"

לקראת המועד בו צפויים שופטי בג"צ להכריע בסוגיית הגיור הרפורמי בישראל, חבר הכנסת מתן כהנא מצטרף לחברו למפלגה בצלאל סמוטריץ' מימינה ומפרסם סרטון בו הוא תוקף את השר דרעי והנציגים החרדים על שאינם מזעזעים את הממשלה מחשש להנחלת הגיור הרפורמי בישראל

ארי קלמן, י' כסלו תשפ"א 26/11/2020 15:53

החשש מהגיור הרפורמי מתן כהנא//אריה דרעי מתן כהנא//אריה דרעי צילום: פלאש90

המועד בו בג"ץ צפוי להכריע בסוגיית הגיור ולאפשר גיור רפרומי בישראל, ממשיך להעסיק את המערכת הפוליטית הדתית. היום (חמישי) מצטרף חבר הכנסת מתן כהנא מסיעת ימינה שפותח במתקפה כנגד שר הפנים השר אריה דרעי במטרה שיזעזע את הממשלה כדי למנוע גיור רפורמי בישראל.

"בשבוע הקרוב בג"צ עומד לפסוק כי מדינת ישראל תחויב להכיר בגיורים רפורמיים שנעשים במדינת ישראל", אומר היום חבר הכנסת כהנא, שהוא מציין כי, "מדובר ברעידת אדמה שתפגע באופן עמוק באופייה היהודי של מדינת ישראל".

כהנא מגלגל את כל האחריות לפתחו של השר אריה דרעי, ומצטרף ללחץ שהחל כבר עם מכתבים ששיגר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ובכך הוא מאתגר את החרדים בכלל - ואת דרעי בפרט, באומרו "על גיור רפורמי מצופה ממכם לזעזע את הממשלה".

כהנא אמר בסרטון שפרסם, "אירוע זה הולך לקרות כאשר אריה דרעי הוא שר בכיר בממשלת ישראל ויש ביכולתו לעצור זאת. הדרך היחידה לעצור מהלך זה הוא ע"י חקיקת חוק גיור ממלכתי, ברוח מתווה ניסים, שימנע הכרה בגיורים רפורמיים".

הצעתו של כהנא לאפשר חוק ברוח מתווה ניסים, מראה גם על מחלוקת בתוך סיעת ימינה: בעוד חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' קרא לחוקק את חוק הגיור במתווה דרעי, שהובא כנגד מתווה ניסים, כהנא קורא לאשר חוק ברוח מתווה ניסים אליו התנגדו בסיעות החרדיות וחלקים בסיעות הדתיות.

עוד תקף כהנא: "לא ברור לי איך לאור המצב אריה דרעי לא נוקף אצבע ולא מזעזע את אמות הסיפים של הממשלה. אני קורא לשר דרעי לפעול באופן בהול לחקיקת חוק גיור ממלכתי. אחרת, השר דרעי, הדבר הזה ירשם על שמך לדיראון עולם".

נציין כי כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים' , השר אריה דרעי פנה ליועמ"ש אביחי מנדלביט ואף כתב בעצמו לבג"ץ כי יש לדחות את ההחלטה לתקופה, שכן במצב הפוליטי הנוכחי לא ניתן לחוקק או להגיע לסיכומים בממשלה. בשבוע הבא כאמור, ביום שני, אמורים בבג"ץ להכריע בסוגיה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחחההה  

  טוביה

 2. הרפורמים מלאים בכסף וגם הם שייכים למחנה ביידן ובגלל שעכשיו מדינת ישראל צריכה אותם לכן אין סיכוי לחוק שיעבור נגדם כי הישראלי החרדי והחילוני מוכן למכור את העם שלו והמשפחה שלו בשביל חופן דולרים  (ל”ת)

  הרפורמים

 3. את החכי"ם "החרדים" מעניין רק כסף וכסף וכסף  (ל”ת)


 4. מתוה נסים שכהנא תומך בו האם בו אין רפורמים?  (ל”ת)


 5. ברור שדרעי שותק, כי הוא בעצמו מהאילומינטי, בונה חופשי, חכו תיראו...  (ל”ת)


 6. תכלס.. השאלה למה רק דרעי? מה עם שאר  (ל”ת)

  נחום

 7. לאף אחד אין ציפיה מדרעי  (ל”ת)

  ירושלמי

 8. לכל הגזעניים הלבנים שיורקים אש רק על דרעי שכחתם שליצמן[שר השיכון] וגפני הם גם בקואליציה??? צבועים!!!  (ל”ת)


 9. דיבורים כמו חול ואין מה לאכול ... התאגדו כגוף אחד היו מאוחדים ולא רק מבקרים... לרגע שלא תתבלבלו חשבונות שמים חלים גם על מציתי להבות שלא נרתמים לחזק את המפלגות החרדיות ולמנוע בכל תוקף את חוק הגיור הרפורמי.  (ל”ת)


;