1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. סקרים

סקר חדש: ממשלת 69 בהרכב נתניהו, בנט והחרדים

סקר חדש שמתפרסם הבוקר, מעריך כי לו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד מגדיל פער של 8 מנדטים מ'ימינה' של בנט • גוש הימין-חרדים מתחזק ל-69 מושבים • הרשימה המשותפת נחלשת ל־13 על רקע המהומות בתוכה • וגם, רוב דחוק מהציבור מעונין בבחירות • התוצאות המלאות

קובי עוזיאלי, י"א כסלו תשפ"א 27/11/2020 07:28

רוב דחוק בעד בחירות אמיר אוחנה מצביע בקלפי אמיר אוחנה מצביע בקלפי צילום: פלאש 90

בשעה שבה נבחרי הציבור ממשיכים לטעון שאין מנוס מלבד להיכנס למערכת בחירות נוספת, נראה כי הציבור נכון לקבל את הגזרה יותר מתמיד. סקר שערך מכון המחקר 'מאגר מוחות' בראשות הפרופסור יצחק כ"ץ, עבור תוכניתו של ניסים משעל המשודרת בבוקרו של יום שישי ברדיו 103fm, מגלה כי 53 אחוזים מבעלי הדעה דווקא תומכים בהליכה חוזרת אל הקלפיות.

על פי הסקר, את רשימת המנדטים מובילה מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו, שזוכה ב-30 מושבים בכנסת ה-24, בעוד מפלגת כחול לבן בראשות שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, עומדת על 9 מנדטים. המפלגה השנייה בגודלה, על פי הסקר, היא ימינה בראשות נפתלי בנט, אשר שומרת על גובהה עם 22 מושבים בכנסת הבאה. אחריה יש עתיד-תל"ם בראשות יאיר לפיד עם 17 מנדטים, ואז הרשימה המשותפת, שבתום שבוע סוער מתייצבת על 13 מנדטים, ירידה של 2 מושבים מכוחה בכנסת הנוכחית.

חרף הביקורת נגד הנציגים החרדים באשר לטיפולם במגזר בעידן הקורונה, המפלגות החרדיות דווקא מתחזקות בכוחן. על פי סקר 103FM, ש"ס שומרת על כוחה עם תשעת המנדטים שלה, בעוד 'יהדות התורה' מתחזקת ל-8, ישראל ביתנו נשארת עם 7 מנדטים ו'מרצ' סוגרת את הרשימה עם 5 מושבים בכנסת הבאה. גם הפעם מפלגת 'העבודה' כלל לא עוברת את אחוז החסימה, כמו גם המפלגות; הבית היהודי, דרך ארץ וגשר.

מן הנתונים עולה כי כוחו של גוש הימין־חרדים מתחזק - זאת, כמובן, אם הליכוד וימינה ישבו באותה קואליציה אחרי הבחירות. גוש כזה מגיע בסקר ל־69 מנדטים. הגוש שמולו, הכולל את מפלגות המרכז, השמאל והרשימה המשותפת, עומד על 44 מנדטים בלבד. בתווך, מפלגתו של אביגדור ליברמן עם 7 מנדטים, לא יכולה לשנות את התמונה הפוליטית הברורה העולה מהתוצאות.

מאוכזבי כחול לבן השמיעו קולם

במכון 'מאגר מוחות' ציינו כי קרוב לרבע מהנשאלים לא השיבו או ציינו כי טרם החליטו במי יבחרו בבחירות. מתוכם, היו בעיקר כאלה שהעידו כי הצביעו לכחול לבן. בשאלה אחרת, ציינו שליש מהנשאלים כי בכוונתם לשנות את הצבעתם בבחירות הבאות, וגם כאן - רוב מכריע של אלה המעידים על כוונתם לבחור אחרת (כ־80 אחוזים) ציין כי הצביע לכחול לבן.

נראה כי שאלת הבחירות כבר הוכרעה - אלה יוכרזו בקרוב. ביום שאחרי הכרזתן, ייפתחו הרבה שאלות חדשות, שבחלקן הגדול נותרו ללא מענה בכל הסבבים הקודמים. האם יציבות פוליטית מחכה לנו בשנת 2021? נמתין ונגלה.

הסקר נערך אתמול ושלשום (רביעי וחמישי) והשתתפו בו 503 נשאלים בגילי 18 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה. גודל הטעות הסטטיסטית עמד על 4.4 אחוזים ברמת ביטחון של 95 אחוזים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איך אתר חרדי שם תמונה של הרשעעעעע המתועב הזה ועוד עם ילד קטן??????????????????????????????  (ל”ת)

  א

 2. למגיב מספר 1 רק איתו יש לך בעיה ?  


 3. טמאים  


 4. הרבה מאד חרדים לא יצביעו בכלל  


  • אל תדאג, הם יעשו מה שהם עושים תמיד, ישלחו עסקנים לגדולי ישראל ויסבירו להם "כמה הם טרחו" ו"כמה הם עשו" וכמה "חייבים" להצביע עבורם כי אם לא, אז יהיה "רע" לחרדים. הציבור צריך להבין, גם במלכות רומי הקב"ה שלח את קורח לבנות בית שני. לא משנה מי יהיה בממשלה - רצון ה' יעשה בין כך ובין כך! תחרימו את הבחירות האלה, ותגרמו להם להבין שהם לא יכולים לזלזל כך בציבור ובבחירות הבאות הם יעברו בית בית וינשקו לאנשים את הרגליים כדי שיצביעו להם! (ל”ת)


 5. שטויות  

  יוסי

;