1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

תכנית 'בתי הספר של החגים' תפעל בחנוכה

תכנית 'בתי הספר של החגים' תופעל למשך חמישה ימים במהלך חופשת החנוכה וחופשת החורף הקרובות. התכנית נועדה לספק רצף חינוכי וחברתי לתלמידים לנוכח הסגר הממושך, לצד תמיכה מיוחדת במשק לאור משבר הקורונה 

קובי בורנשטיין, י"א כסלו תשפ"א 27/11/2020 13:36

לאור משבר הקורונה ילדים בבית הספר. אילוסטרציה ילדים בבית הספר. אילוסטרציה צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ניצחון להסתדרות המורים: שרי החינוך, האוצר ויו"ר השלטון המקומי סיכמו על הפעלת 'בתי הספר של החגים' למשך חמישה ימים במהלך חופשת החנוכה וחופשת החורף הקרובות. התכנית נועדה לספק רצף חינוכי וחברתי לתלמידים לנוכח הסגר הממושך, לצד תמיכה מיוחדת במשק לאור משבר הקורונה.

לפני כשבועיים וחצי הנחה שר החינוך יואב גלנט את אנשי משרדו לבחון את ביטול חופשת חנוכה במוסדות החינוך במטרה לקדם השלמת פערים שהצטברו כתוצאה מהלמידה מרחוק במהלך הסגר וכדי לאפשר להורים לצאת לעבודה בתקופה זו.

הסתדרות המורים הודיע שתתנגד לכך, והתכנית לא יכלה לצאת לדרך ללא הסכמתה שכן אלו ימי חופש. בשל כך, הוחלט על בית הספר של החגים כתכנית אלטרנטיבית.

על פי הודעת משרד החינוך, "התוכנית תקל על נטל תשלומי ההורים, תוביל לחסכון של מאות שקלים להורה לילד, תעניק מסגרות איכותיות ומפוקחות, תוביל לצמצום פערים ותיתן מענה להורים עובדים, הנדרש באופן מיוחד לאור משבר הקורונה".

'בתי הספר של החגים' יפעלו במהלך ימי החנוכה בגני הילדים ובכיתות א׳-ב׳: בבתי הספר בין השעות 8:00 ל-13:00 ובגני הילדים בין השעות 7:30 ל-13:00.

השתתפות ההורים תקבע על פי אשכולות למ"ס של היישוב בו הם מתגוררים כאשר אשכולות למ"ס 1 עד 4 (הנמוכים ביותר) לא יידרשו לשלם כלל; אשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו 20 שקל ליום פעילות; ואשכולות למ"ס 8 עד 10 ישלמו סכום של 30 שקל עבור יום פעילות.

שר החינוך, יואב גלנט אמר כי "מאות אלפי ילדים ימשיכו בשגרת הלימודים במהלך חופשת החנוכה הקרובה. זוהי בשורה חשובה עבור התלמידים, שזקוקים לרצף חינוכי וחברתי, ולהוריהם. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ״ץ וליו״ר השלטון המקומי על שיתוף פעולה מיטבי למען דור העתיד של מדינת ישראל. הפעלת בתי הספר של החגים בתקופת החנוכה זוהי החלטה נוספת השבה ומציבה את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, כנדרש וכמצופה".

שר האוצר ישראל כ״ץ אמר כי "לאור הסגר הממושך, הקצנו תקציב מיוחד לטובת הפעלת 'בתי הספר של החגים', שיפעל בחופשת חנוכה, כך שהוריהם של מאות אלפי ילדים יוכלו לצאת לעבודה. הילדים יהנו ממסגרות חינוכיות איכותיות וישמרו את הרצף החינוכי שכה נחוץ עבורם. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל.
העבודה המשותפת יחד עם שר החינוך ויו״ר השלטון המקומי מסייעת רבות למציאת פתרונות לאתגרים השונים ואני מברך על כך".

יו״ר השלטון המקומי, חיים ביבס אמר כי "בתי הספר של החגים יאפשרו לילדים ולהורים שגרה ושפיות לאחר חודשים של למידה מרחוק וסגרים. אני מודה לשרי האוצר והחינוך שהתגייסו לתקצוב התכנית. הרשויות המקומיות יהיו מוכנות להפעיל את התכנית בחופשת החנוכה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;