1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

האקרים ניסו לפרוץ למחשבים של יצרנית החיסונים

האקרים מצפון קוריאה ניסו לפרוץ למחשבים של יצרנית החיסונים הבריטית אסטרה-זנקה. ההאקרים התחזו כמגייסים עובדים, ופנו לעובדי החברה AstraZeneca עם הצעות עבודה מזויפות

אהרן מילר, י"ב כסלו תשפ"א 28/11/2020 21:42

מסע פריצה מתמשך תקיפת האקרים על אתרים בישראל תקיפת האקרים על אתרים בישראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צפון קוריאה ניסתה לפרוץ למחשבים של צוות מערכת החיסון אסטרה-זינקה בבריטניה. ההאקרים מטעמה ניסו לפרוץ למערכות יצרני התרופות בשבועות האחרונים, כאשר החברה מנסה להתקדם עם החיסון לקורונה.

על פי הדיווח ב'דיילי מייל', ההאקרים התחזו כמגייסים עובדים, ופנו לעובדי החברה AstraZeneca עם הצעות עבודה מזויפות, כך אמרו מקורות מהחברה.

לאחר מכן הם שלחו מסמכים מזויפים שנועדו להוציא קוד, וכך להשיג גישה למחשב של עובדי החברה, אחד המקורות אמר כי ניסיונות הפריצה היו לכמה עובדים בכירים כולל צוות העובדים על מחקר הקורונה, "אך הפריצה לא נחשבה כמוצלחת בכלל" כך על פי המקור.

נציגי צפון קוריאה באו"ם בז'נבה שבשוויץ לא הגיבו לבקשת תגובה. פיונגיאנג הכחישה בעבר ביצוע מתקפות סייבר. לדברי נציגיה אין לה קשר ישיר לתקשורת זרה.

חברת אסטרה-זנקה שהפכה לאחת משלושת מפתחי החיסונים המובילים לקורונה בייצור חיסון שפותח על ידי אוניברסיטת אוקספורד, סירבה להגיב.

המקורות שדיברו תחת אנונימיות אמרו כי "הכלים והטכניקות ששימשו בניסיונות התקיפה, הראו שהם היו חלק ממסע פריצה מתמשך שאותו ייחסו גורמים אמריקאים וחוקרי אבטחת סייבר לצפון קוריאה".

המערכת הצפון קוריאנית התמקדה בעבר בחברות ביטחוניות ותקשורת, אך התמקדה בשבועות האחרונים ביעדים הקשורים לקורונה, לפי שלושה אנשים שחקרו את הפריצה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;