1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

האם פתרון התעלומה החרדית יגיע מבית שמש?

בעוד במשרד הבריאות מנסים לפצח את התעלומה ולהבין מדוע שיעורי ההדבקה במגזר החרדי נמוכים עד אפסיים, נראה שהתשובה מגיעה מסקר סרולוגי שערך ארגון 'עזרת אחים' בבית שמש והוא מעיד על שיעור של 45%(!) הידבקות

יוסף קליין, י"ב כסלו תשפ"א 28/11/2020 22:04

פיתחו חסינות עדר תור בכניסה לצרכנייה בבי"ש תור בכניסה לצרכנייה בבי"ש צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

מבית שמש יבוא הפתרון לתעלומה? בעוד שר הבריאות מנחה את המשרד למצוא פתרון לתעלומה מדוע שיעורי ההדבקה בציבור החרדי נמוכים עד אפסיים, נראה נראה שהתשובה מגיעה מבית שמש.  מסקר סרולוגי שנערך בבית שמש החרדית בידי ארגון 'עזרת אחים' עולה כי כ-45 אחוזים מבין 550 הנדגמים בבית שמש קיבלו תשובות חיוביות לבדיקה הסרולוגית לאחר שבדמם נמצאו נוגדנים נגיף הקורונה.

ארגון 'עזרת אחים' בבית שמש הודיע כי לאחר פענוח 550 הבדיקות הסרולוגיות שבוצעו במשרדי הארגון, התקבלו תשובות חיוביות להימצאותם של נוגדני קורונה בדמם של כ-45 אחוז, המהווים כ-250 נבדקים. הבדיקות בוצעו במחיר מסובסד על ידי צוותים של המרכז הרפואי 'שמיר' ('אסף הרופא' לשעבר), שהגיעו לבית 'עזרת אחים' בבית שמש, ביצעו את הבדיקות בפועל ולאחר מכן העבירו את הדגימות למעבדה בבית החולים עצמו, שם בוצעה הבדיקה והתקבל הפענוח.

יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ מבהיר כי התוצאות לא הפתיעו אותו וכי כמי שעמד בקשר עם רבים מהחולים במהלך הגל האחרון הוא ידע כי שיעורי ההדבקה גבוהים יותר מהשיעורים הרשמיים: "הארגון שלנו ריכז את הטיפול בחולי הקורונה בעיר, השאלנו קרוב ל-50 מחוללי חמצן, ולאחר מכן הצטיידנו בעשרות נוספים. חילקנו מזון מבושל לבתי המבודדים וטיפלנו בכל הנושא, ולכן המספרים הגבוהים היו ידועים לנו היטב".

לדבריו: "לאורך כל התקופה ראינו את המספרים, את הנתונים, והיה ברור לכל אורך הדרך שלא כולם נבדקים, ולכן כשבמשרד הבריאות מעודכנים עד כה 7,940 בני אדם שחלו בקורונה, המהווים כשבעה או שמונה אחוזים מתושבי העיר, לנו לא היה שום ספק שהמספרים האמיתיים גבוהים פי כמה. לכן התוצאה שהתקבלה לאחר הבדיקות הסרולוגיות אינה מהווה הפתעה גדולה מבחינתנו, למרות שזה בהחלט חשוב לקבל לתחושות הללו גם ביסוס וגיבוי מדעי מובהק".

נציין כי גם במשרד הבריאות העריכו כי האחוזים מגיעים לכ30 עד 35%, אך ממצא של 45% בהחלט נחשב מפתיע. אם אכן נתונים אלו נכונים, סביר להניח שלפחות בבית שמש החרדית ישנם סיכויים להתפתחות 'חיסון עדר' ברמה שמסבירה את אי התחלואה בימים האחרונים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אנשים לא נבדקים, עושים בדיקות פרטיות שלא מוכרות ומדווחות למשרד הבריאות, לא הולכים לבתי חולים ופונים לעמותות. העיקר מתגאים עם מספר נדבקים "נמוך". העיקר מתפללים לבניית בית שלישי, אבל כולם שוכחים שאי אפשר לבנות בית כשמידיינו דולף דם ועוד של אחינו.  (ל”ת)


  • איזה "דם" תראה לי עלייה במתים אצל המגזר החרדי או הכללי יותר משנה שעברה הכל שקרים אנשים מתים עם קורונה ולא מקורונה  (ל”ת)


  • בדיקות שקרונה 


 2. מי שהולך להיבדק יודע שהיה חולה, לכן המספר הגבוה לא מראה על אחוז המחוסנים בבית שמש.  (ל”ת)

  נעמי

 3. צדקו גדולי ישראל שהורו להמשיך הלימודים כרגיל בזמן הסגר...  

  שריר

 4. אני בטוח שגם בבני ברק זה המצב ואפילו יותר גרוע  (ל”ת)


 5. מי שהלך להבדק זה מי שהיה בקרבת חולים או היה עם תסמינים  

  קצת הגיון

 6. אבריימי קאפ הוא איש חסד שאין כמוהו בדור הזה, חזק ואמץ!!!  (ל”ת)

  תושב בית שמש

 7. שטויות  

  יהושע

 8. הכתבה מוטעת  

  תושב רמבש

 9. חיסון-עדר  

  מוישה

 10. כן חיסון עדר לא חיסון עדר  

  דודוי

;