1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

רבה של צפת: צריך לקבוע יום טוב ולומר הלל

הרב שמואל אליהו רבה של צפת נשא הבוקר דברים אחר תפילת שחרית והתייחס לחיסול הממוקד והדרמטי של מפקד הגרעין האיראני | "אנחנו צריכים להגיד תודה לקדוש ברוך הוא, לרקוד לעשות יום טוב, לא יודע למה אמרנו תחנון היום, היינו צריכים להגיד היום הלל" | צפו בדבריו

אהרן מילר, י"ד כסלו תשפ"א 30/11/2020 10:59

חיסול המדען האיראני המדען הראשי שחוסל באיראן המדען הראשי שחוסל באיראן צילום: באדיבות המצלם

רבי שמואל אליהו רבה של צפת התייחס הבוקר (שני) בשיעורו לאחר תפילת שחרית לחיסול המדען באיראן, ואמר כי "אנחנו צריכים לקבוע יום טוב, ולהגיד הלל" להודות לקדוש ברוך הוא על כל הניסים שהוא עושה אתנו.

צפו בדבריו של הגאון רבי שמואל אליהו רבה של צפת:

בפתח דבריו אמר הרב אליהו "לא יכולתי היום שלא להגיד היום תודה לקדוש ברוך הוא על החסד הגדול שהיה עכשיו, שחיילים שלנו הצליחו להרוג את ראש פרויקט הגרעין, ראש הנחש של איראן, 'על עמך יערימו סוד יתייעצו על צפוניך אמרו לכו ונכחידם מגוי' זה ראש הנחש, ובפעולה שכל העולם נדהם לא מבין איך קרה חיסלו אותו אף אחד לא יודע מאיפה וזו לא פעם ראשונה".

רבה של צפת המשיך והסביר "במדרש כתוב שהיו ארבעה מכים, מה שביקש זה לא ביקש זה, דוד המלך אומר 'ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם' ואסא יהושפט וחזקיהו ביקשו אף הם, אסא ביקש אני רק ארדוף, יהושפט ביקש אני רק אשיג, חזקיהו ביקש אני אשב במקומי והקב"ה יעשה את הנס. ברור שהגדול שבכולם זה דוד המלך, וזה מה שאנחנו אומרים 'תנה עוזך לעבדך', ביציאת מצריים היה בחינה של 'ה' יילחם לכם ואתם תחרישון', זה שאנחנו היינו חלשים, אבל דוד המלך ביקש ריבנו של עולם, תן לי את הכח 'תנה עוזך לעבדך והושיעה לבן אמתך' ו'ארדוף אויבי ואשיגם' וזה הקידוש השם הגדול".

עוד הוסיף "זה מה שקרה בחנוכה, אנחנו אומרים על הגבורות ועל התשועות, הרי היינו במצב של גיבורים ביד חלשים, אז על איזה גבורות מדובר, אנחנו מצד עצמינו היינו אולי חלשים, אבל גבורות השם התגלו בנו,  והתקיים בנו 'ארדוף אויבי ואשיגם', וזה גם מה שקרה עכשיו.

לסיום אמר רבה של צפת "אנחנו צריכים להגיד תודה לקדוש ברוך הוא, לרקוד לעשות יום טוב, לא יודע למה אמרנו תחנון היום, היינו צריכים להגיד היום הלל. צריכים להגיד תודה לקדוש ברוך הוא, להגיד ריבונו של עולם אנחנו לא עיוורים אנחנו רואים את את הטובה שלך ומחזירים לך תודה!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דייייייייייי  


  • "אדם רשע"?... מי שכותב כך, הוא הרשע. בגלל שהוא לא מה"חוג" שלך, אז כבר מותר לבזות תלמידי חכמים?.. אולי הערוץ הזה, בתור "אתר חרדי", יפסיק להחטיא אותנו עם פוסטים של ביזוי תלמידי חכמים, שעליו אמרו חז"ל, "אין רפואה למכתו"?.. (ל”ת)

   ד.

  • אה... מחילה. כעת הבנתי שהכוונה היתה לצילום של האיראני. צודק. סליחה. חוזר מהתגובה הקודמת... (ל”ת)

   ד.

  • למי אתה מתכוון? 

   אוביקטיבי

  • תיתבייש לך . למרות שהוא מזרוחניק הוא יותר תדיק מחרדים כמוך 

   זליג

 2. העיקר ש"רבה" של צפת קיבל עוד כותרת בעיתון, יגעת ומצאת.  (ל”ת)

  צפתי

  • אל תזלזל 


  • העיקר שאתה מצחיק חסידו של הרב טל (ל”ת)


 3. חחחח. קורע. להגיד הלל? לעשות יו"ט?? השתגעת.? כולה הרגו עוד ערבי ועל זה הפכו את כל העולם נגדנו, ונכנסנו בגלל זה לסכנה!! איזה הלל ואיזה נעליים! לבכות צריך מהדבר הזה.  


 4. כל אחד עם השייכות שלו רק צריך להזהר שהזדהות לא יבלבל את המוח ויגרום לבפרוש לא נכון.זה כתוב פורטרט של רשע שזה ,ונגד הלכה. די ברור.  (ל”ת)


;