1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נסיין החיסון הגיש תביעה בגין נזקים שנגרמו לו

אדם שהשתתף בניסוי שערכה אסטרהזניקה בחיסון לקורונה שהיא מפתחת הגיש נגדה תביעה בגין נזקים שנגרמו לו | לטענתו הוא סבל מתופעות לוואי קיצוניות במהלך השתתפותו בניסוי

יוסף קליין, י"ד כסלו תשפ"א 30/11/2020 16:04

תופעות לוואי קיצוניות חיסונים. אילוסטרציה חיסונים. אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

צרות מגיעות בצרורות: אחר שהתברר כי הניסוי שערכה אסטרהזניקה לא התקיים כמקובל ועל פי הפרוטוקול, מה שהביא את החברה להכריז על ניסוי חדש שתקיים, כעת נודע כי תביעה ראשונה הוגשה נגד החברה בגין נזקים לכאורה שנגרמו לאחר ממשתתפי הניסוי.

מגיש התביעה, אזרח הודו בן 40, טוען כי סבל מתופעות לוואי קיצוניות במהלך השתתפותו בניסוי והוא תובע את מי שגייס אותו לניסוי בסכום של 676,000 דולר. הוא טוען כי נגרם לו נזק נוירולוגי חמור לאחר שנטל חלק בשלב השלישי של הניסוי, זאת, אף שנאמר לו כי "החיסון בטוח".

על פי התביעה, האיש לא דורש רק פיצויים אלא מבקש גם כי החברה תפסיק באופן מיידי את הניסויים בחיסון.

על פי התביעה, עשרה ימים לאחר שקיבל את הזריקה, האיש התלונן על כאב ראש, דופק מואץ, וכן על כך שהוא חווה הקאות, כך סיפרה אשתו לתקשורת המקומית. לדבריה הוא היה מרותק למיטה ובהמשך אושפז בבית החולים. דווקא צוות בית החולים הגיעו למסקנה כי הבעיות הרפואיות שנוצרו אינן קשורות לחיסון, בכיר רפואי שצוטט על ידי כלי תקשורת בהודו אף טען כי המטופל "בסדר".

בסיכום השחרור של האיש נאמר כי ביקש לעזוב את בית החולים לאחר שהחלים וכי הוא סובל ממחסור חמור בויטמין B12 וויטמין D. עם זאת, אשתו של האיש מתעקשת שהוא לא התאושש לחלוטין ואינו מסוגל לעבוד כבעבר.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תובע את החברה?  

  ניקי

 2. ברגע שהחיסולים האלה יגיעו לשוק אנשים יתחילו ליפול כמו זבובים. אל תתחסנו. תרחמו על עצמכם ועל דור ההמשך שלכם. אלו חיסונים חדשים שמשנים את התנהגות הDNA ולא החיסונים הישנים שבהם היה רק נגיף מוחלש או מומת. הם ממהרים להנפיק אותם כדי שיהיה תירוץ לפתוח את הכלכלה מחדש. הולכים למות עוד מיליוני אנשים בעולם רק מהחיסונים. תרחמו על עצמכם ואל תקחו בכך יד.  (ל”ת)


 3. נראה כמו אחד שרוצה להתעשר על חשבון החיסון  

  התרשמות אישית

 4. שקר! מבינים שזה נסיין שתול של ביל גייטס כדי להוריד את אסטרהזניקה כדי שיעשו חיסונים רק אצל פייזר ומודרנה של גיטס שר"י!!!  


 5. השפנים הראשונים בישראל מוזמנים לעדכן אותי איך יצא להם  (ל”ת)


  • השפנים הראשונים בישראל הראו לך כבר איך להקים מדינה; איך להגן עליה, איך לעבוד לפרנסתם ועוד הרבה דברים. 


;