1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מחקר סרולוגי: כ-40% מהנבדקים התגלו כבעלי נוגדנים לקורונה

כאלף מתושבי הריכוזים החרדיים בבית שמש, אלעד, ירושלים ובני ברק השתתפו בסקר סורולוגי נרחב שבדק כמה אחוזים בציבור החרדי הם כבר בעלי נוגדנים לנגיף הקורונה • הנתונים המלאים, בתוך הכתבה

אהרן מילר, י"ד כסלו תשפ"א 30/11/2020 19:58

קורונה במגזר הלווית הרבנית בעדני ע"ה חרדים ברחוב עם מסכות צילום: שוקי לרר

נתונים של כאלף תוצאות בדיקות סרולוגיות פרטיות שבוצעו במדגם מייצג של המגזר החרדי במהלך חודש נובמבר והתפרסמו הערב (שני), נותחו על ידי חטיבת המחקר של קבוצת תצר, כאשר מתוצאות הניתוח עולה כי מבין הנבדקים, מעט יותר מ-40% היו בעלי נוגדנים לנגיף הקורונה ברמה כזו או אחרת.

הבדיקות נערכו בפריסה ארצית, והשתתפו בהן מדגם מייצג של 907 משתתפים מכל הגילאים, כולם תושבי הריכוזים החרדיים בבית שמש, אלעד, ירושלים ובני ברק. כאשר הבדיקות פוענחו במעבדות המרכז הרפואי שמיר - אסף הרופא.

מניתוח מקיף של תוצאות הבדיקות שערכה חטיבת המחקר בקבוצת תצר, שעוסקת באסטרטגיה, מדיה ומחקרי שוק עולה כי 37.48% מהנבדקים הראו תוצאה חיובית והתגלו אצלם נוגדנים לקורונה.

כמו כן עלה כי 2.64% מהנבדקים הראו תוצאה גבולית כלומר, הם היו בעלי נוגדנים לנגיף אך לא ברמה מספקת כדי לקבוע שהם חלו בנגיף.

מניתוח כל תוצאות הדגימות, עולה כי מעט יותר מ-40% מהנבדקים התגלו כבעלי נוגדנים ברמה כזו או אחרת לנגיף.

כאמור, קבוצת תצר הציגה היום את נתוני המחקר המלאים ללקוחותיה, ביניהם ארגוני בריאות, גופים מהמגזר השלישי וחברות מובילות, ויעשה בהם שימוש גם לשיפור הקצאת המשאבים וההתמודדות הלאומית עם נגיף הקורונה.

ניסים פרץ, סמנכ"ל אטרטגיה ומחקר בקבוצת תצר, מסר עם פרסום הנתונים כי "נתונים אלה מאפשרים ללקוחותינו התקדמות בהקלות והתאמות נקודתיות לעסקים הממוקמים בריכוזים חרדים. נמשיך לפעול להצגת נתוני האמת אודות מצב התחלואה במגזר ולקבלת הקלות במגבלות בהתאם לרמת הסיכון הנמוכה שהתגלתה במחקר זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא רק זה  

  בוזי

  • תגיד את זה למחלקות הקורונה בבתי החולים (ל”ת)


 2. שאלת המליון: כמה זמן מחזיק הנוגדנים האלה?? וכמה זמן צריך לבצע עוד בדיקת נוגדנים לראות אם עדיין מחוסנים??  (ל”ת)

  שמויגר

 3. קודם אמרתם שאין אצלכם קורונה ובכלל קורונה לא קיימת, עכשיו בשביל תעודות מחלימים, תגידו שכולכם הייתם חולים בקורונה ויש לכם נוגדנים, מעקמים אצבע בגמרא ומעקמים את המציאות בחיים, גנבים סחטנים תאבי בצע. פרזיטים.  (ל”ת)

  דכ

 4. כלומר 40% מהחרדים חלו בקורונה, ממש מפחיד.  (ל”ת)

  שריר

;