1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

בתום התייעצות: "העבודה" הכריזו כי יתמכו בהצעה לפיזור הכנסת

שרי מפלגת העבודה עמיר פרץ ואיציק שמולי הודיעו הבוקר (שלישי) שיתמכו מחר בהצעת החוק לפיזור הכנסת, שתעלה להצבעה בקריאה טרומית. שר הכלכלה פרץ כתב הבוקר בטוויטר כי "במקום שיתוק מתמשך וחילופי האשמות, עדיף לפזר את הכנסת וללכת כעת לבחירות"

יענקי פרבר, ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 07:22

"עדיף ללכת כעת לבחירות" עמיר פרץ ואיציק שמולי עמיר פרץ ואיציק שמולי צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בתום התייעצות לילית שקיימו: שרי ״העבודה״ החליטו לתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת שתעלה ביום רביעי הקרוב במליאה.

יו״ר העבודה ושר הכלכלה עמיר פרץ ביחד עם שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, סיכמו כי יצביעו בעד החוק לפיזור הכנסת: "לא ניתן להמשיך ולקיים ממשלה שהדבר הכי קבוע בה הוא חוסר הוודאות. דווקא באחד המשברים הקשים שהיו כאן תקציב המדינה נלקח בשבי ע״י ראש הממשלה בגלל שיקולים אישיים", מסרו.

עוד הוסיפו, "אנו עושים את הכל כדי לשרת את אזרחי ישראל שזקוקים היום יותר מתמיד ליצירת מקומות עבודה, להנעה של המשק ולפריסת רשת ביטחון חברתית אמיתית שלא אפשריים בהיעדר תקציב. במקום שיתוק מתמשך וחילופי האשמות עדיף לפזר את הכנסת וללכת כעת לבחירות"

השר עמיר פרץ הוסיף לתקוף בחשבון הטוויטר שלו: "לא ניתן להמשיך ולקיים ממשלה שהדבר הכי קבוע בה הוא חוסר הוודאות". לדבריו, "דווקא באחד המשברים הקשים שהיו כאן, תקציב המדינה נלקח בשבי על ידי ראש הממשלה בגלל ענייניו האישיים".

איציק שמולי כתב בטוויטר "‏גם מול התחלואה הגואה והכלכלה שעל הרצפה, רה"מ מציב שיקולים אישיים ומניעים זרים בראש ודוחף הכל לתהום ולסכנה. הזוי שמדינה שלמה במלחמה ונתניהו מחפש לעצמו נק׳ בריחה. מראש זו לא ממשלת חלומות, אך נאותנו להקימה כדי לתת מענה לאחד מהמשברים החמורים שהיו כאן. ככה אין טעם להמשיך. נצביע מחר בעד".

כזכור, ברקע העימות הפוליטי הגובר ולקראת ההצבעה על החוק לפיזור הכנסת ביום רביעי, ראש הממשלה מסר אמש (שני) הצהרה מיוחדת בה התריע כי הליכה לבחירות תעצור את האחדות שבין היתר תביא את החיסון המיוחל לישראל.

נתניהו הוסיף מדוע לדעתו השמירה על ממשלת האחדות חשובה: "אחדות כדי שנביא חיסונים לכל אזרחי ישראל, אחדות כדי שנמשיך עד מתן החיסונים להיאבק בנחישות בקורונה, אחדות כדי שנגיש עוד סיוע כלכלי לעסקים, לעצמאיים, לאזרחים. אחדות, כדי שנמשיך לשמור על הביטחון ואחדות כדי שנחתום על עוד הסכמי שלום".

עוד אמר נתניהו, כי, "אלו המשימות שלנו ואנחנו צריכים לעשות אותן יחד. אזרחי ישראל זקוקים לממשלה שפועלת לא למען בחירות, לא למען פוליטיקה, אלא למענם - למען כל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל. למען אחדות".

מנגד, בכחול לבן בחרו לתקוף את דברי נתניהו ואמרו: "הציבור סיים לקנות את השקרים של נתניהו. אם לא היה משפט היה תקציב."

על פי הדיווחים אמש במהדורות, גנץ קיבל החלטה בתום דיון פוליטי עם בכירי סיעתו כי היום (שלישי) יקיים מסיבת עיתונאים, בה יודיע באופן רשמי כי הוא יתמוך למחרת בהצעה של 'יש עתיד' וסיעות האופוזיציה למיניהן לפזר את הכנסת. ואם עד אתמול היה נראה כי הוא בסך הכל מעוניין להפעיל לחץ על הליכוד, הרי שהבוקר ההליכה לבחירות נראית עדכנית הרבה יותר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צבועים מושחתים.  (ל”ת)


  2. התאבדות פוליטית של העבודה שר"י וכחו"ל שר"י  (ל”ת)

    אפשטיין חרדק

;