1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. חינוך

כינוס חירום בנושא האקדמיה והמגזר החרדי: "מזימה של השלטון"

ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בכינוס חירום במעונו בנושא האקדמיה לנשים אמר כי "גם כשנדמה שיסייע לפרנסה, אין בזה ברכה והדבר פוגע באושר החיים של המשפחה" בדבריו הדגיש כי "אין מקום להיתר" | הגר"ד כהן: "בת סמינר שעוזבת את הסמינר זה כמו בחור שעוזב את הישיבה"

משה ויסברג, ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 09:37

סוכני שינוי מנצלים את המצב סטודנטים חרדים סטודנטים חרדים צילום: באדיבות המצלם

בעיתון 'יתד נאמן' מדווח הבוקר (שלישי) על כנס שנערך במעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהשתתפות ראשי הישיבות חברי מועצת גדולי התורה שבו נשמעו דעת תורה ברורה וחדה העלו הרבנים את חומרת לימודי האקדמיה ואת האיסור המוחלט לבנות בית יעקב להשתלם בין כותלי מוסדות אלו בכל מסגרת שהיא, אף לא כאשר הדברים נועדו לצורכי פרנסה.

בדבריהם ציינו גדולי ישראל את העובדה כי במדינת ישראל מצרים את רגליהם של הסמינרים ומונעים הכרה בלימודים המקצועיים המתקיימים בין כותליהם וזאת במטרה לאלץ את בנות ישראל ללמוד באקדמיה, בדבריהם הבהירו הרבנים כי "סוכני שינוי" שיושבים על המדוכה משקיעים בזה זמן וממון רב כדי להרוס את החינוך ודרך החיים התורני.

בכינוס החירום נשא ראש הישיבה דברים נוקבים באומרו כי "גם כשנדמה שהדבר יסייע לפרנסה, אין בזה ברכה והדבר פוגע באושר החיים של המשפחה". עוד הוסיף בדבריו והדגיש כי גדולי ישראל אסרו את זה ואין כאן מקום להיתר. "אם יודעים את האמת שזה לא רווח, אלא הפסד, ויצא שכרו לא רק בהפסדו, אלא ההפסד יותר מהשכר", אמר.

הכינוס בבית הגרי"ג אדלשטיין

משא מיוחד נשא ראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי משה הלל הירש בהבהירו כי " לימודי אקדמיה בתירוץ של פרנסת הבית כדי שהבעל יוכל ללמוד זה עצת היצר וזה תרתי דסתרי לבית של תורה". עוד הוסיף והדגיש כי האקדמיה מלאה כפירה ומינות, וגם אם אין בתוכן הלימוד דברי כפירה, הרי שבשטף לשונם יש דיבורים שהם כפירה ומינות ודברים שאין אוזן ידינו צריכים לשמוע".

"לא מדברים פה שבגלל האקדמיה יעזבו את הדת, גם אם יישארו חרדים, אבל זה יהיה עם התקררות, והתקררות גורמת שזה משהו אחר, הבית יהיה משהו אחר" אמר הגרמ"ה הירשץ

בדברים נוקבים הכריז ראש ישיבת הגאון רבי דוד כהן כי "בת בית יעקב שעוזבת את הסמינר דומה הדבר לבחור שעוזב את הישיבה, אין בזה היתר כלכלי כי הקלקול גדול מאד", אמר והוסיף: כי כל המטרה של לימוד המקצוע הוא כדי שהבעל יוכל לשבת וללמוד תורה וינהל בית של תורה "אך אם אשתך תהיה מהעולם הגדול – הבית שלך לא יהיה בית של תורה".

עוד הדגישו הרבנים כי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה כאשר התמוטטו הסדרים הקבועים ו"סוכני שינוי" מנסים לנצל את המצב ולפלוש לתוככי היהדות הנאמנה ולטמא פך השמן הטהור של בנות ותלמידות בית יעקב, חייבת להדהד הקריאה מי לד' אלי.

את הכינוס חתם הגאון רבי ישראל בונים שרייבר ראש ישיבת 'נתיב הדעת' שאמר "צריך לדעת שיש בזה מזימה של השלטון להוריד את החייץ ההכרחי בין הציבור שלנו לציבור החילוני".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מעניין אם יש עדיין מישהו שמתייחס לכנסים כאלו ברצינות.  (ל”ת)

  מיכאל

  • הרבנים מבינים שהחסידים מתפכחים אז מיד מטילים הגבלות וחומרות נוספות. זה לא יעזור. לא ניתן לעצור את הקידמה.  (ל”ת)


 2. אקדמיה מילה במקור יווני או מאותיות קידמה?  (ל”ת)


 3. בחורי הישיבות האיכותיות דורשים "כלה עם תואר"! טלו קורה מבין עיניכם!  


 4. הבנתי מה לא לעשות. לא ללמוד מקצוע מכניס  


 5. הסוסים והסוסות כבר יצאו מהמכלאה....  (ל”ת)

  הסוסים

 6. ר' יהושע בן חנניה  


 7. אמת לאמיתה.. הסוכנים האלו קיימים כבר יותר מ80 שנה והציבור התמים מיתמם לו. זה מה שהציונות עשתה מאז ומתמיד בהתחלה עשתה עליות לארץ במסווה של מצווה ובקיבוצים הטמאים העבירו על דת מאות אלפי תמימים. אח"כ בהמשך הפכו את המזרחניקים לדתי לאומי הכניסו להם טלוויזיות לבתים ומחקו חצי מהם על ידי כפירה לשמה. אח"כ הגיע עידן האינטרנט והכל נעשה להם פשוט וקל והדברים ידועים... איי איי איי מתי נתעורר (גם אני הקטן)  (ל”ת)


 8. חשוב מאד שדווקא רב ליטאי אומר זאת כיוון שרוב הבנות שהולכות  


 9. מנסים לחסל את עולם התורה  (ל”ת)

  שנה סגר שקר

 10. תתחרו ותקימו מוסדות טובים יותר  

  נתנאל

 11. המאבק בקיצוניות בעוכרנו  

  יעקב

 12. תמשיכו להיות עניים בכח...  (ל”ת)


 13. שמנהלי המוסדות יותרו על כסף  

  חיים

 14. אני מבקש בבקשה הסבר  

  אלי, איש עסקים

 15. אישה מעולם לא היתה צריכה לצאת לעבוד ולפרנס את הבית והגבר שלה. תפסיקו עם הבלוף הזה. זה נוגד לחלוטין את גזרת השם וזה דבר שקיים רק ב2 דורות האחרונים. משום מה היום כולם הפכו להיות "תלמידי חכמים" ו'חכמים' יותר מאבותינו שיושבים בכוללים כאשר אבותינו היו מקיימים את הגזרה והנדר של הכתובה. אומרים שהגבר צריך לשבת וללמוד כדי לא להתקלקל, אך מקלקלים את אישתו ברחוב, והיא זאת שמחנכת את הילדים בסופו של דבר לא אותו אברך.  (ל”ת)


 16. באמת רחמנות עליכם  

  יהודי

 17. תצלנה אוזניים  

  יהודי חרדי גאה

 18. בוקר טוב! "סוכני שינוי" אלו הסוכנים של המאפיה של ב.גיטס ושות'. הרב אמנון יצחק והרב אלון ועוד רבים מזהירים על כך מזמן!  


 19. מתחמם מתחמם... יפה לרבנים, אתם כמעט עולים על זה... תמשיכו עוד קצת לבדוק ולחשוב ולחקור ותבינו איך זה קשור לתרגיל הקוקורונה. אתם בכיוון, לא רע.  (ל”ת)


 20. גיעווולד אקדמיה אני לא למדתי ואני מלבין הון ןעןשה מליונים  (ל”ת)

  דוביק

 21. אכן מערכה חשובה, אבל נגד הקיצונים נלחמו הרבה יותר בנחישות  (ל”ת)


 22. כנס חרום  

  בלום

;