1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. חינוך

ביקורת בוועדה: "30% מבני הנוער החרדים לא שבו לישיבה"

הוועדה לביקורת המדינה דנה היום בנזקים שנגרמו לעולם הישיבות כתוצאה מהנגיף | במהלך הדיון חשף אבנר בן שושן העובד בעמותת עלם לנוער בסיכון נתונים על כך ש-30% מבני הנוער החרדים לא שבו לספסל הלימודים בעקבות המשבר | צפו

יענקי פרבר, ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 12:09

חור בסכר בחורי ישיבה שנשרו. אילוסטרציה בחורי ישיבה שנשרו. אילוסטרציה צילום: קול ברמה

משבר הקורונה גרם לנזקים עצומים ברחבי העולם, חלקם כלכלים חלקם פיזיים, אך נראה שהמכנה המשותף לכולם הוא שיבוש השגרה.

מסגרות חינוכיות שהתפרקו ובני נוער רבים שמבלים את ימיהם בשעמום ובמקומות שהשגרה היומיומית הייתה חוסכת מהם.

אבנר בן שושן, מנהל תחום בעמותת עלם לנוער בסיכון, אמר הבוקר בדיון הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח על הטיפול בנוער בסיכון בתקופת הקורונה: "30% בני נוער מהחברה החרדית לא שבו לישיבה בעקבות הקורונה. בתפר בין המשרד לבין הרשות לבין הקהילה החרדית, אנחנו רואים שיש פער בדיוק של המענה, יש חוסר באנשי מקצוע שיכולים לעשות את עבודת האיתור. החוסר של אנשי מקצוע בחברה החרדית מעצים את הקושי".

ח"כ עפר שלח, יו״ר הוועדה לביקורת המדינה, אמר ל"בחדרי חרדים" על הנתונים: "הנושא הזה חשוב ואסור שיפול בין הכיסאות בתוך הכאוס של הניהול הלקוי של משבר הקורונה. יש צעירים ולא חשוב מאיזה מגזר הם שנשארו מחוץ למסגרת והממשלה חייבת לתת להם מענה. אמשיך לעקוב אחרי הנושא עד שיטופל".

הנתונים לא מפתיעים במיוחד, מאחר ובמשך שנים הצליחו בעולם החרדי להשאיר את השינויים הטכנולוגיים והחברתיים מחוץ לעולם הישיבות, וליצור סביבה מבודדת ללימוד תורה. אלא שעכשיו משבר הקורונה יצר משבר בחברה החרדית, ופרץ את החומה סביב הישיבות. היא הביאה לסגירה של חלק מהן, השאירה בחורים ללא מסגרת וגרמה להם לצאת לעבודה, להיחשף לעולם החילוני, דבר שהביא את ראשי הישיבות לפתוח חזרה את הישיבות כמה שיותר מהר

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ה'מנהיג' שהעצים את הקורונה ופגע ביהדות החרדית חייב להתפטר ולסגור את העיתון שדיברר אותו בכוחנות נגד דעתו של מרן שר התורה.  (ל”ת)


  • מי שמך 


 2. מקווה מאד  

  אוביקטיבי

  • לצאת לצבא וללימודים וגם יחד עם זאת להמשיך לחיות כיהודים שומרי תורה מאחר והמרכיב המרכזי של היהדות הינה הדת שהשאירה אותנו יהודים זה אלפיים שנה ועזיבת הדת מביאה להתבוללות .ההצדקה העקרית להקמת מדינה יהו דית הינה הדת ובלעדיה איו לנו זכות לגור בה.דית  (ל”ת)

   משה

 3. ggf  (ל”ת)


 4. ישיבת חברון זרקה יותר מ 30% מהבחורים  

  יכ

;