1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הבחירות כבר מבעד לפתח: הח"כים יצביעו היום על פיזור הכנסת

הכנסת ה-23 שהוקמה בסימן של אחדות ומצב חירום לאומי, תתכנס היום בשעות הצהריים להכריע לאן מועדות פניה | הסיכוי שהיא תישאר על כנה נראה קלוש ביותר, אך בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, שום דבר אינו צפוי | ובינתיים בסיעות החרדיות מתכוננים למנוע מחטפים ברגע האחרון

ארי קלמן, ט"ז כסלו תשפ"א 02/12/2020 08:59

שעת השין מתקרבת משכן הכנסת משכן הכנסת צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כשמונה חודשים לאחר שהושבעה בחגיגות, ובתום חודשים שהממשלה ידעה בעיקר חילוקי דעות וקרבות, חברי הכנסת יצביעו היום על פיזור הכנסת ויציאה לבחירות בזק, כשברקע ההאשמות בין הסיעות על האשם בדרדור המדינה לבחירות.

לקראת השעה 13:00 יצביעו חברי הכנסת על הצעת 'יש עתיד' לפזר את הכנסת, אחרי שכבר נראה כי יש רוב מבטיח לחקיקה, שזוכה לתמיכת הסיעות מהאופזיציה וחברי סיעת כחול לבן שבקולם יפרקו את הממשלה.

שאלת השאלות היא: האם ידרשו להשלים את פיזור הכנסת עוד היום או שימתינו עד לשבוע הבא כדי לתת פתח למציאת פשרה בין בני גנץ לבנימין נתניהו, דבר שנראה קלוש שיקרה.

לא ברור כיצד ינהגו בליכוד לאור העבודה שכחול לבן יצביעו נגד הממשלה, בסיעה נשמעו הבוקר (רביעי) קולות לפטר את שרי כחול לבן, אך תיקון חוק יסוד הממשלה שתוקן לאור הקמת הממשלה, מחייב לקבל את אישורו של גנץ לפיטורי שרים מגוש כחול לבן.

בנוסף, במהלך היום יעלו מספר הצעות חוק שמעלות את זעמם והתנגדותם של הסיעות החרדיות, שלא בטוח שיצליחו לגייס רוב להפילם. מדובר בשרשרת חוקים שהוגשה על ידי כחול לבן ונועדה לפגוע בערכי הדת בישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אמן! אמן בחירות! אמן! ואז תיראו ביבי - ג' - ש"ס איך ננקום בכם על מה שעשיתם לנו עם שקר הקוקורונה! במקום להתייצב איתן מול העמים, להתנתק מה-FDA והגיד- לא תודה! נסתדר לבד, יש לנו כאן רופאים יהודים ומדענים חכמים, לא צריכים אתכם, ולא את הוראות הפחד והרצח שלכם וכו', במקום זה אתם זורמים איתם ומוכרים אותנו לגיטס???!!! חכו בקלפי, זה נגמר!!! ואני מכיר המון שסיימו אתכם, המון, רק השם- הוא האלקים!  (ל”ת)

    יהודי אמיתי

;