י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
הקרע ברשימה הערבית

דרמה פוליטית: מנסור עבאס לא יצביע עם האופוזיציה

לאחר שבועות בהם התקרב בפומבי לליכוד, התאמת החשש ברשימה הערבית: על פי הדיווחים, עבאס החליט שלא להחליט, והודיע כי ימנע בהצבעה על פיזור הכנסת | הבוקר אמר "אני לא חלק מגוש האופוזיציה"

דרמה פוליטית: מנסור עבאס לא יצביע עם האופוזיציה
ראשי 'הרשימה המשותפת' ובתוכם מנסור עבאס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר שבועות של התקרבות לליכוד, התאמת החשש כי מנסור עבאס, יו"ר סיעת רע"מ ברשימה הערבית המשותפת ישתף פעולה עם הליכוד בהצבעות קריטיות לאופוזיציה, כמו הצעת אי האמון שתוגש היום (רביעי), עם הודעתו של עבאס כי ימנע בהצבעה על פיזור הכנסת.

על פי הדיווח, עבאס החליט שלא להחליט, והודיע כי הוא ימנע בהצבעה על פיזור הכנסת. כזכור, אתמול מסרו גורמים ברשימה הערבית המשותפת לדפנה ליאל, מחדשות 12, כי בישיבת הסיעה שנערכה אתמול בין כלל חברי הרשימה הערבית המשותפת הובהר למנסור עבאס שההצבעה נגד פיזור הכנסת והארכת חיי ממשלת נתניהו פירושה שהוא כבר לא חלק מהמשותפת הלכה למעשה. כעת נראה כי עבאס מנסה למרות דעותיו הניציות להימנע משריפת הגשרים, והחליט 'רק' להימנע.

כפי שדווח אתמול בסיעת רע"מ, אחת מ-4 הסיעות המרכיבות את הרשימה הערבית המשותפת שקלו להמשיך את קו שיתוף הפעולה עם הליכוד והעומד בראשה, קו אותה מוביל יושב ראש הסיעה מנסור עבאס ולהצביע יחד עם הליכוד, נגד הפלת הממשלה.

בראיון שנערך עמו הבוקר הוסיף מנסור עבאס להתסיס את האווירה ואמר לרזי ברקאי בגל"צ כי אם נתניהו יצהיר כי יקציב כספים למיגור הפשיעה והאלימות ברחוב הערבי, הוא יצביע יחד עם הליכוד. בראיון נוסף ברשת ב' ליואב קרקובסקי וקרן נויבך אמר עבאס "אני לא בכיס של השמאל ולא בכיס של הימין, מי שרוצה אותנו צריך להיות בצד של הציבור הערבי, איך אנחנו יכולים לקבל את פיזור הכנסת כשיש בעיות כמו קורונה? אני לא חלק מהקואליציה ולא חלק מגוש האופוזיציה".

במקביל חטף עבאס מתקפה משולבת מצד חברי הרשימה הערבית המשותפת. יושב ראש הרשימה איימן עודה כתב הבוקר: "כל יום שהממשלה הכושלת הזו ממשיכה בתפקידה הוא אסון לאזרחים, ההצבעה בעד פיזור הכנסת היא חובה מוסרית כי את נתניהו המסית והמושחת צריך להפיל ולא להנשים".

חבר הכנסת אחמד טיבי הוסיף אף הוא, "לא אסלח לעצמי ובני עמנו לא יסלחו לנו אם נאריך את חיי ממשלת נתניהו". עוד הצהיר "לא ארשה שבדפי ההיסטוריה מי מחברי המשותפת ימנע הפלת נתניהו".

חברתו לרשימה עיידה תומא סלימאן תקפה אף היא ואמרה, "מהיום שהוקמה המשותפת נאבקנו נגד נתניהו ודרכו, לא מתכוונים להפסיק היום".

 

מנסור עבאס הרשימה הערבית המשותפת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד