1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ההאקרים שפרצו לשירביט דורשים מיליון דולר

קבוצת ההאקרים שאחראית על הפריצה לשרתי חברת הביטוח שירביט, פרסמה הלילה דרישת כופר בחשבון הטלגרם שלה, ובה היא דורשת מהחברה להעביר לחשבונה 50 יחידות של מטבע הביטקוין, שערכן כמיליון דולר, בתמורה לאי-הפצת המידע לגורם שלישי |  בשירביט לא הגיבו לדברים, ולא ניתן לדעת האם ייענו לדרישה.

קובי בורנשטיין, יענקי פרבר, י"ז כסלו תשפ"א 03/12/2020 07:25

יוכפל כל 24 שעות האקר, פריצה, תקיפה, מחשבים, מחשב, פורץ, חשוד, עבריין, רשת אילוסטרציה צילום: pixabay

שבוע לאחר הפריצה לחברת הביטוח הישראלית שירביט, קבוצת ההאקרים BlackShadow, שקיבלה את האחריות לפריצה, פרסמה אמש (בלילה שבין רביעי לחמישי) לאחר חצות ליל, כי היא דורשת מהחברה 50 יחידות ביטקוין בתוך 24 שעות בתמורה לאי הפצת המידע או מכירתו.

בהודעה שכתבו בערוץ הטלגרם שלהם נכתב כי "אם לא תעבירו את הכסף בתוך 24 שעות, המחיר ישתנה ל-50 ביטקוין. אם לא תעבירו אותו ביום השלישי, המחיר ישתנה ל-200 ביטקוין. אחרי זה אנחנו נמכור את הנתונים לאחרים".

ערכו של מטבע ביטקוין הוא כ-60 אלף שקלים, כך שבתמורה לאי הפצת המידע הקבוצה דורשת קצת יותר משלושה מיליון שקלים בסך הכל.

דרישת הכופר משירביט

הפריצה למחשבי החברה אירעה ביום שלישי שעבר ויוחסה בתחילה כפעולת נקם של האיראנים לחיסול אבי תכנית הגרעין. בהודעה חריגה מטעם רשות שוק ההון ולמערך הסייבר הלאומי, הוגדרה הפריצה כ'אירוע דלף מידע' בחברת שירביט. "רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומערך הסייבר הלאומי מעדכנים על אירוע דלף מידע מחברת הביטוח שירביט", נמסר בהודעה.

בחשבון הטוויטר הרשמי קבוצת האקרים בשם BlackShadow, פורסמו שמותיהם של מבוטחים ישראלים ואף מסמכים שנגנבנו משרתי החברה. הפורצים כתבו כי הצליחו לפרוץ לשרתי החברה והגדירו זאת כ'מתקפת סייבר ענקית'. לטענתם, הצליחו לגרום נזק לשרתי החברה.

"אמש החלו החברה בסיוע המערך לבדוק חשד לאירוע סייבר על אתר ושרתי החברה שבוצע על ידי האקרים", נכתב בהודעת רשות שוק ההון ולמערך הסייבר הלאומי.

"מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר במידע על פרטי ביטוח של לקוחות. במאמץ משותף לרשות ולמערך, הבדיקה ממשיכה. בעקבות כך שב וחידד המערך יחד עם הרשות את ההנחיות לגופים המוסדיים במשק", נכתב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צדקו גדולי ישראל אשר אסרו מחשב ואינטרנט.  

  שריר

  • ליצן (ל”ת)

   יאיר

  • גדולי ישראל צדקו?  

   יעקב

;