1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

שלב ב' בחיסון הישראלי יוצא לדרך; אלפי שקלים למתנדבים

בחודש הקרוב צפוי המכון הביולוגי בנס ציונה להתחיל בשלב השני של הניסוי בחיסון הישראלי לקורונה שאליו יצטרפו בתי חולים נוספים, מלבד הדסה עין כרם ותל השומר

קובי ברקת, י"ז כסלו תשפ"א 03/12/2020 15:58

בתי החולים יתחרו בקבוקי החיסון במכון הביולוגי בקבוקי החיסון במכון הביולוגי צילום: יח"צ

המכון הביולוגי בנס ציונה הודיע היום (חמישי) כי כבר בחודש הקרוב הוא צפוי להתחיל בשלב השני של הניסוי בחיסון הישראלי לקורונה שאליו יצטרפו בתי חולים נוספים, מלבד הדסה עין כרם ותל השומר בהם ניתנו החיסונים הניסיוניים עד כה.

על פי הודעת המכון, בתי החולים צפויים להתחרות ביניהם על התמריץ הכלכלי למתנדבים. על פי התכנית כל בית חולים צפוי לקבל בין 2.5 מיליון ל-4.5 מיליון שקלים בהתאם למספר המתנדבים שיקבלו בו את החיסון. המתנדבים עצמם צפויים להרוויח 5,000 ל-6,500 שקלים, סכום שישתנה בהתאם למספר פעימות החיסון שיקבלו.

בתוך כך, על פי דיווח ראשוני שהגיע ל'בחדרי חרדים', מקור בכיר בקופת החולים מכבי אומר היום (חמישי) כי בעוד כ-3 שבועות יגיעו החיסונים המיוחלים כל כך לנגיף הקורונה לישראל.

עוד חשף הבכיר כי מדובר בחיסון של חברת פייזר שזכה ל-95% יעילות. "קופות החולים יחלו לחסן מיד את אוכלוסיות היעד" אמר הבכיר. מדובר בבשורה של ממש, כאשר עיני כל העולם נשואות אל הפצת החיסונים שישחררו את העולם מלפיתתו של הנגיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איך  

    אביה

;