1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

רבנים בציונות הדתית: להתנתק מנפתלי בנט

מכה לנפתלי בנט או אכזבה מעושה: רבנים בציונות הדתית יצאו נגד החיבור של הציונות הדתית עם בנט והם קראו לארבע המפלגות הדתיות להתאחד תחת רשימה אחת ולא לתמוך במפלגת ימינה, ימינה בתגובה: הפלגנות והשנאה הפנימית מזכירה את שלהי ימי בית שני

אהרן מילר, י"ז כסלו תשפ"א 03/12/2020 21:47

הנסיקה תיעצר? נפתלי בנט בבית החולים נפתלי בנט בבית החולים צילום: טוויטר

מכה לנפתלי בנט או אכזבה מעושה: רבנים בציונות הדתית יצאו הערב (חמישי) נגד החיבור של הציונות הדתית עם בנט והם קראו לארבע המפלגות הדתיות להתאחד תחת רשימה אחת ולא לתמוך במפלגת ימינה, כך דווח ב'ערוץ 7'.

על פי הדיווח מספר רבנים בולטים התאגדו לפורום חדש בשם "נאמני הציונות הדתית", והם יצאו היום בקריאה לארבע המפלגות הדתיות: האיחוד הלאומי, הבית היהודי, עוצמה יהודית ונועם, להתאחד יחד תחת רשימה אחת ולא לרוץ עם מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט, תחת השם 'ימינה'.

אחד ממובילי המהלך הוא הרב דוד חי הכהן, המכהן כראש הישיבה הגבוהה "נתיבות ישראל" בבת ים, שכבר בבחירות הקודמות קרא לבני הציונות הדתית לא להצביע לרשימה של בנט ושקד, ולא להתייחס למריבות הפנימיות של שאר המתמודדים מהציונות הדתית, אלא להצביע דווקא למפלגת יהדות התורה.

לצורך מהלך דרמטי זה הרבנים יקדמו קמפיין אינטנסיבי שיקרא לאיחוד ארבע המפלגות הדתיות. ולהתנתק מבנט ושקד הצלע הפחות תורנית במשוואה...

ממפלגת 'ימינה' מסרו בתגובה לקריאת הרבנים להתנתק מנפתלי בנט ולאחד את ארבע המפלגות הדתיות, ''מדינת ישראל במצב חירום. מיליון אזרחים מובטלים. המדינה דוהרת לקראת גל שלישי. הפלגנות והשנאה הפנימית מזכירה את שלהי ימי בית שני".

"ימינה בראשות נפתלי בנט תאחד את עם ישראל, תילחם בקורונה, ותשקם את פרנסת האזרחים. כל הכוחות הציוניים הטובים מוזמנים לתת כתף למאמץ הצלה זה" הוסיפו במפלגת 'ימינה'.

בשלב זה אין לדעת האם המהלך יצא לפועל או שיישאר בגדר יוזמה בלבד, גם באם היא תצא לפועל לא בטוח כיצד ישפיע על בנט ורשימתו, מחד מדובר בהפסד, לפחות על פי תגובתו, שעלול להיות הראשון בסדרה של הפסדים שתמחק לחלוטין את הנסיקה שלו בסקרים, מנגד התנתקות הצלע התורנית מרשימת 'ימינה' תאפשר לבנט להביא את הציבור החילוני בד בבד שהציבור הדתי מתאחד אף הוא. ויכול מאד להיות, שזו בהחלט כוונת המשורר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט  

  סמיקו

  • מעבר לזה שאתה צודק. בנט הוא המפלג הראשי, שבגללו אין ממשלה. 

   ש

  • אחגות בימינה 


 2. המצב בימינה יותר מזכיר את שלהי בית ראשון שנחרב על ג' עבירות חמורות.  (ל”ת)


  • ועם זאת בגמרא מסכת יומא כתוב ששנאת חינם חמורה מג' עבירות. בית ראשון נחרב על ג' עבירות, בית שני על שנאת חינם. אולי הגיע הזמן ללמוד גמרא ולא לרפרף בגמרא? (ל”ת)


 3. הלוואי!  


 4. זה לא נכון. הרב חי הכהן מכחיש זאת  

  זאב

 5. מדובר בכמה רבנים שכבר במילא נגדו. רוב ככל זקני רבני הציונות הדתית (והחרדלי"ת) בעד רשימת ימינה. הנציג שלהם בכנסת הוא סמוטריץ' והם לא פוסלים את בנט. מדובר בשלוש וחצי רבנים בערך עם אפס קהל.  (ל”ת)


 6. הרב דוד חי הכהן לא מייצג את הציונות הדתית אלא את הקיצוניות הדתית  (ל”ת)

  דני

 7. בנט לכאורה מסוכן לחרדים יותר מלפיד וליברמן  (ל”ת)


 8. בנט מוביל דעה רפורמית לצערנו...  


 9. "בית של גויים"  (ל”ת)


 10. התלבטתי ועכשיו השתכנעתי. רק בנט!  (ל”ת)


  • שקרן מעולם לא הייתה לך התלבטות .... 

   חוי

 11. בנט כבר מזמן עבר לשמאל  


 12. ראו הזהרתם  


 13. תקראו את הספר הקדוש ויואל משה ותראו את האמת אסור לבחור בבחירות הטמאות  (ל”ת)


  • תקרא את הספר עלה נעלה ותבין שמצווה להצביע בבחירות (ל”ת)


 14. הלוואי ש4 המפלגית יתאחדו סוף סוף יהיה יצוג אמיתי לציונות הדתית  (ל”ת)


 15. בנט דתי בתחפושת הכיפה הקטנה משמשת לו כמסיכה " פיו ולבו אינם שוים" הרבנים הדתיים לאומיים חייבים להתנער ממנו ומשקד התוצאה הסופית מפד"ל לשעבר נמחקה !!!!  (ל”ת)

  צבי

 16. מי זה בנט  

  סמוטריץ'

 17. מנט מסוכן לציבור לא נישכח ולא ניסלח את החיבור שלו עם לפיד השונאו ישראל שאין כדוגמתו וזה הדגל שלו נגד החרדיםו ושמו לב שבנט מקפיד שלא יראו שהוא הולך עם כיפה על הראש  (ל”ת)

  מנחם

 18. ארגון הראביים הרפורמים תומכים בבנט חביבם  

  אורתודוכס

 19. שהרבנים ישארו בישיבות ורק שם  

  שאול א.

;