1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

בעקבות הקורונה: סיפור בר המצווה של הרב לאו נחשף

שגרת הקורונה מונעת אירועים רבים, ובהם חגיגות בר מצווה המוניות | תלמידי 'אורט מעלות' שחגיגתם נדחתה אף היא זכו לשיחה מיוחדת מהרה"ר לשעבר הרב ישראל מאיר לאו ששיתף אותם בחוויה אישית מיוחדת מבר המצווה שלו

קובי ברקת, י"ט כסלו תשפ"א 05/12/2020 19:44

לא רצה לקפח הרב ישראל מאיר לאו הרב ישראל מאיר לאו צילום: איציק בלניצקי

בטורה השבועי סיפרה העיתונאית סיון רהב מאיר כי לפני כמה ימים שוחח הרב ישראל מאיר לאו בזום עם תלמידי ישיבת "אורט מעלות" שנאלצו לוותר על חגיגת בר מצווה גדולה בגלל הקורונה.

הרב לאו שרצה לנחם את הנערים סיפר להם כי "במשך חודשים התכוננתי וקראתי את פרשת 'שלח', לקראת בר המצווה שלי. בבית הכנסת בקרית מוצקין היה יהודי שתמיד קרא בתורה, ר' מוישה. הגבאים שכחו לומר לו שהוא משוחרר, כי בשבת הקרובה יש בר מצווה לילד ישראל לאו. וכך בעוד אני עולה על הבמה מצד אחד, הוא עולה מהצד השני.

הגבאי אמר לו: ׳מוישה, היום אתה לא קורא, ילד בר-המצווה קורא׳. כשר׳ מוישה אמר: ׳אבל לא אמרו לי׳, ענה הגבאי: ׳אז עכשיו אומרים לך׳. בתגובה אמר ר׳ מוישה: ׳כל השנים אני קורא כאן בהתנדבות, ודווקא עכשיו כשבית הכנסת מלא וגדוש, ואורחים מכל הארץ באו לכבוד בר מצווה של ילד יתום, ניצול שואה, אתם אומרים לי לרדת?׳. הוא דיבר כמעט בבכי.

כבר עמדתי שם עם הטלית עליי, אבל ראיתי שהוא כל כך נרגש, עד שעברתי לצד שלו ואמרתי: ׳ר' מוישה, אני עוד צעיר, אני מקווה שעוד יהיו לי הרבה הזדמנויות בחיים לקרוא בתורה. אני לא רוצה לקפח את הזכות שלך׳. ירדתי מן הבמה, והוא זה שקרא את הפרשה בשבת בר המצווה שלי".

הרב לאו אכן קיבל מאז אינספור הזדמנויות לדבר, לקרוא ולהופיע בציבור. את השיחה סיים כך: "אני חושב שזו הייתה המצווה הראשונה שקיימתי בתור נער שמתחייב במצוות – המצווה לוותר. ראיתי יהודי בצרה, יהודי שכל הכבוד והנחת שלו תלויים בכך, כשבית הכנסת מלא וגדוש. תזכרו: מוויתור לא מפסידים. מזל טוב".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הקב"ה משלם מידה כנגד מידה  

  משה

 2. מעניין אם הפנסיות התקציביות של הרב לאו מגיעות ל 100,000 שח בחודש ...  

  מעניין

  • חוצפה 


  • גם אתה יכול לותר.לדוגמא:על הסקרנות... (ל”ת)

   האדמו"ר מאונטערוישעווע

  • לא מעניין בכלל. 

   יפת

 3. מרגש  

  שי

 4. ילד בן 13 לא יודע הכל  

  ליבי

;