1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

צפו: התשובה של הגר"ח על המופת שהציל

האם אפשר לפרסם מופת? הגר"ח קנייבסקי שבירך והורה לעשות ניתוח לבחורה שארבע וחצי שנים לא יכולה הייתה להזיז את ידה, הדהים את הרופאים. מה ענה הגר"ח ששמע שרוצים לפרסם את ה'מופת'? צפו בוידאו

משה ויסברגכ"א כסלו תשפ"א 07/12/2020 10:46

"אל תהי ברכת הדיוט קלה בעיניך" הגר"ח שומע את הבשורה על הניתוח שהציל הגר"ח שומע את הבשורה על הניתוח שהציל צילום: באדיבות המצלם

הרב שי גראוכר ממקורביו ותלמידיו של שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי נכנס ביום ראשון השבוע למעונו של שר התורה ברחוב רשב"ם בבני ברק וסיפר לו על בחורה שעברה ניתוח בהמלצת הרב למרות אי הסכמת הרופאים והעצה לעבור את הניתוח הציל אותה. 

בתיעוד וידאו שהגיע ל'בחדרי חרדים' נראה הרב גראוכר מציג את הסיפור: "הרב, יש פה ילדה, היא בת 19, ארבע וחצי שנים היא לא יכלה להזיז את היד, וכל הרופאים אמרו שאם היא תעשה ניתוח, אז זה יכול לעשות יותר גרוע, נזק גדול".

"הרב אמר לעשות את הניתוח, ביום שישי שעבר עשו ניתוח וביום חמישי היא התחילה להזיז את היד, והיא עכשיו ילדה רגילה. הרופאים בבית החולים רוצים לספר לכולם את המופת, כדי שעוד אנשים יוכלו לעשות את הניתוח הזה, אז הם שואלים את הרב אם הם יכולים לספר?".

וכך התנהלה השיחה מתומלל מהוידאו: 

הגר"ח קנייבסקי: "ברוך השם".

הרב גראוכר: "ברוך השם, זה הכול בזכות הברכה של הרב אז אפשר לפרסם את זה?".

הגר"ח קנייבסקי: "אל תהי ברכת הדיוט קלה בעיניך".

הרב גראוכר: "כשהרב מברך זו גזירה".

הגר"ח קנייבסקי: "בו"ה, בו"ה".

הרב גראוכר: "אז אפשר לספר את זה?" והגר"ח ענה: "אפשר".  

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא הבנתי, אם 4 שנים לא יכלה בכלל להזיז את היד, למה הרופאים יגידו שלא לנתח? מה יכול להיות יותר גרוע ביד מזה שאי אפשר להזיז אותה בכלל?  (ל”ת)

  חסיד שפוי

 2. עד היום אני לא מצליח להבין למה אנשים מדברים אל הרב כאילו והוא אדם מפגר או אדיוט רחמנא לצלן. הרב כבר שמיעה, זה ממש לא אומר שצריך לספר לו דברים כמו לילד בן 4!  (ל”ת)


 3. הרב כבד שמיעה, לא מטומטם ח"ו. מדוע פונים אליו כאל ילד בן 4?  (ל”ת)


 4. אל כול מופת שהצליח יש 100 שלא הצליחו  (ל”ת)

  בן

 5. יענקי קנייבסקי  


  • חחחחח (ל”ת)


;