1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הערכה: הפורצים לשירביט - ישראלים; החלו למכור מידע

המשא ומתן מול הפורצים למחשבי חברת הביטוח נכשל, וההאקרים החלו למכור את המידע ברשת | מתגברת ההערכה כי הפורצים אינם איראניים אלא ישראלים

קובי ברקתכ"א כסלו תשפ"א 07/12/2020 13:10

פג האולטימטום אילוסטרציה. (למצולם אין קשר לכתבה) אילוסטרציה. (למצולם אין קשר לכתבה) צילום: pixabay

"בלאק שאדו" - קבוצת ההאקרים שפרצה למחשבי חברת הביטוח שירביט לפני כשבוע וחצי, החלה למכור את המסמכים החסויים והמידע שגנבה מהחברה. הפורצים פרסמו את המידע ברשת וכעת כל מי שרוצה יכול לקנות אותו ולהפקיד מטבעות ביטקוין לארנק הווירטואלי של הקבוצה - ארנק שהולך ומתמלא.

לפני חמשה ימים פרסמה הקבוצה כי על חברת שירביט לשלם להם 50 מטבעות ביטקוין ששווים הכולל הוא כמיליון דולר, בתמורה לאי הפצת המידע או מכירתו. לדבריהם, בכל 24 שעות המחיר יעלה בחמישים מטבעות נוספים. 

אתמול פג האולטימטום האחרון ודרישת החברה לקבל בסך הכל למעלה משלושה מיליון דולרים נדחתה, ומשכך החלה הקבוצה למכור את המידע. משיחותיהם עם קונים פוטנציאלים עולה כי הם מעוניינים למכור את המידע מכמה חלקים. 

למרות שבתחילה הועלתה השערה שהפורצים עובדים בחסות ממשלת איראן ועשו זאת כאקט נקמה על חיסול המדען האיראני, כעת גוברת ההערכה שהפורצים הם דווקא ישראלים. הקבוצה פרסמה מסמך בעברית המורה על נהלי האבטחה בחברה, מה שמגביר את ההערכה שהם ידעו מה לחפש ואיזה מסמך בדיוק לשלוף מתוך מאות אלפי המסמכים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה שבטוח שאין מדובר בנושרים חרדים, וזו כבר בשורה טובה.  (ל”ת)

    שריר

  2. חשבונות הארנק הוירטואלי זה טמטוםשל המנהיגים בעולם שלא מכריחים את הרשתות השונות לבטל את זה .כל אחד שיש לו הון שחור ימלא את ארנקו ובהצהרת ההון שיגיש עוד יחשבו שהוא דלפון  (ל”ת)

    שלמה

;