1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. סקרים

סקר הסקרים: ממשלה בראשות גדעון סער ללא נתניהו והחרדים

אחרי שבועות ארוכים בהם גוש הימין-חרדים בראשות בנימין נתניהו זכה לרוב פעם אחר פעם בסקרים, ממוצע הסקרים שפורסמו במחציתו השני של השבוע לאחר המפץ הפוליטי של גדעון סער, מעניקים 62 מושבים לגוש בראשותו, אם יחבור לבנט, לפיד, גנץ וליברמן • התוצאות המלאות

קובי עוזיאלי, כ"ה כסלו תשפ"א 11/12/2020 07:18

השבוע שטרף את הקלפים גדעון סער/בנימין נתניהו גדעון סער/בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל/מרים אלסטר, פלאש 90

הצעת החוק לפיזור הכנסת עברה לפני 9 ימים בכנסת, אולם נדמה כי הייתה זו הכרזתו של ח"כ גדעון סער על פרישתו מהליכוד, אשר יצרה את הסערה הגדולה במערכת הפוליטית. כיצד הדבר בא לידי ביטוי בסקרי השבוע? ניסים משעל בחן זאת בתוכניתו ברדיו 103fm.

סקר הסקרים, שאותו הציג משעל בתוכניתו, הוא למעשה ממוצע של כלל הסקרים שפורסמו בכלי התקשורת מאז הכרזתו של גדעון סער. הסקר מציג תרחיש שבו גוש בראשותו של סער, הכולל את מפלגת ימינה של נפתלי בנט, יש עתיד־תל"ם של לפיד ויעלון, כחול לבן של בני גנץ וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, מגיע ל־62 מנדטים ויכול להרכיב ממשלה ללא בנימין נתניהו וגם ללא המפלגות החרדיות.

עוד עולה מהנתונים כי ראש הממשלה המכהן לא יוכל להקים את הממשלה הבאה ללא גדעון סער, שכן, אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות השבוע, היה זוכה גוש הימין בראשות נתניהו, הכולל את הליכוד, ימינה, ש"ס ויהדות התורה ל-58 מנדטים בלבד.

לפי ממוצע הסקרים שפורסמו השבוע, הליכוד זוכה ל־26 מנדטים, עשרה מנדטים פחות ממה שיש למפלגה כיום, ימינה בראשות נפתלי בנט נחלשת מהסקרים הקודמים שהעניקו לה מעל 20 מנדטים ל-17, ש"ס יורדת ל-8 ויהדות התורה זוכה ב-7 מושבים.

גוש המרכז־שמאל בראשות יאיר לפיד, הכולל את יש עתיד־תל"ם, הרשימה המשותפת, כחול לבן ומרצ זוכה ל-45 מנדטים. יש עתיד תל"ם זוכה ל-15 מנדטים, הרשימה המשותפת ממשיכה להיחלש ל-11, ישראל ביתנו ל-7, בעוד כחול לבן ומרצ עם 6 מנדטים כל אחת.

אם כן, התנועה החדשה בראשות גדעון סער מהווה, נכון לגודלה הנוכחי המשתקף מהסקרים הראשונים, לשון מאזניים עם יכולת לשנות את התמונה הפוליטית מקצה לקצה. שכן אילו יחבור סער לנתניהו, הרי שלגוש הימין יהיו 75 מושבים, נתון מדהים. אילו יחליט לחבור, כפי שהתחייב, לגוש המתיימר להחליף את שלטון נתניהו, יזכה הגוש ברוב במליאה עם 62 מנדטים כאמור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שקר השקרים  


 2. חשוב לזכור  

  חנוך

 3. חלומות שוא ידברו  (ל”ת)

  יוסי

 4. כל השותפים הפוטנציאלים המוזכרים ליברמן לפיד וגנץ  

  צבי

 5. כל החושב שבלי חרדים בממשלה יהיה רע לציבור כופר בעיקר. בית שני נבנה בזמן מלכות פרס. להשם השמיים והארץ. בכוחו ועוצם ידו יהיה כדברו. לא בשר ודם יחליט מה יהיה ואיך יהיה. ממשלה עם חרדים - בלי חרדים זה לא מעניין אף אחד. תעשו תשובה והכל יפטר.  (ל”ת)


 6. ולזה סער קורא אחדות?  (ל”ת)

  צחי

;