1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

מעייני הישועה: צעירה נכנסה לניתוח ויצאה עם אף אחר

צעירה שנכנסה לניתוח סינוסים בבית החולים מענייני הישועה לאחר המלצת רופא מומחה, נדהמה לגלות אחרי מספר ימים כי אפה שונה ללא היכר. כעת היא תובעת את בית החולים במיליונים

קובי ברקת, כ"ז כסלו תשפ"א 13/12/2020 18:33

תביעה של מיליונים בית החולים מעייני הישועה בית החולים מעייני הישועה צילום: גוגל מפות

צעירה בת 30 הגיעה לבית החולים מעייני הישועה על מנת לעבור ניתוח סינוסים פשוט, ויצאה משם עם אף אחר לגמרי. כעת תובעת הצעירה מליונים מבית החולים - כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח, מ' הצעירה, שסבלה מאף סתום ונזלת כרונית, פנתה לפני כשבע שנים לרופא אף אוזן גרון בבית החולים, שהמליץ לה על ניתוח בסינוסים - שבוצע כחודשיים לאחר מכן.

על פי התביעה, הניתוח בוצע למרות שלא קדמה לו בדיקת CT כמקובל בניתוחים מסוג זה וכי במהלך הניתוח הרחיב הרופא את הפלישה הכירורגית לסינוסים, ואף ביצע ניתוח פלסטי באפה של האישה מבלי שביקשה ואף ללא רשותה.

הצעירה סיפרה כי לאחר שהנפיחות ושטפי דם באפה ובעיניה נעלמו, היא נדהמה לגלות כי צורת אפה השתנתה לחלוטין. לדבריה, טרם הניתוח היה ישר ונאה, ולאחריו הוא נעשה מכוער כשהוא פחוס בחלקו העליון – למרות שהדבר היה אמור להתרחש בניתוח מסוג זה.

בכתב התביעה נאמר כי כעת היא סובלת גם מכאבי אף וראש, מסינוסיטיס כרונית, שממנה לא סבלה קודם לכן, ומשינוי במבנה האף והקול מה שהצריך סיוע של קלינאית תקשורת.

כעת היא הגישה באמצעות עו"ד שפירא תביעת פיצויים על רשלנות רפואית לבית החולים מעייני הישועה, תביעה העשויה להגיע ל-2.5 מיליון שקלים.

מבית החולים נמסר בתגובה: "המרכז הרפואי מעיני הישועה אינו מנהל את ענייניו, המשפטיים או האחרים בתקשורת. בהתאם, המקרה הספציפי בעניינו פניתם אלינו יקבל מענה מסודר במסגרת כתבי טענות המרכז הרפואי לכשיוגשו. בשלב זה נבקש רק להביע את מורת רוחנו מן הפרקטיקה שהשתרשה במחוזותינו – הגשת תביעות סרק נגד בתי חולים והמרכז הרפואי מעיני הישועה בתוכם, אשר לרוב מסתיימות בזוטי דברים וסכומי מטרד, אשר לעיתים נדמה, כי כל מטרתם האדרת שמם של עורכי הדין המייצגים".

עוד נמסר, כי "יש לתהות מה המניע מאחורי הפרסומים התדירים, שהרי בוודאי שלא מדובר באינטרס של התובעים-לקוחות. המחשבה השגויה, לפיה בתי חולים הם "כיס עמוק" שיזדרז לשלם כל סכום - חסרת כל יסוד. תקציבי בתי החולים בכלל, ותקציב מעיני הישועה בפרט אינם בבחינת בור בלי תחתית; ועוד יש לזכור: תשלום של בית חולים יבוא תמיד, ללא יוצא דופן, על חשבון המטופלים, העובדים וכלל הציבור".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תגובה בזיונית: ועוד יש לזכור: תשלום של בית חולים יבוא תמיד, ללא יוצא דופן, על חשבון המטופלים, העובדים וכלל הציבור".  (ל”ת)

  אחת

  • ואולי בית החולים צודק? 

   אלי

 2. התגובה אמיתית. ואת הדין יש לעשות בבית המשפט ולא להוציא שם רע.  


 3. שהצדק יעשה  


 4. לבית חולים אין ביטוח??  


 5. התגובה של בית החולים הזויה הם יכלו לבחור בתגובה מכבדת יותר שהעניין ידון בבית החולים ולא בתקשורת אבל סיפורים על הקופה הציבורית והפגיעה בציבור ממש לא מענינים הסיפור הזה נכון זאת שערוריה ובית החולים חייב לשלם על כך ולא משנה עד כמה זה פוגע בכיסו ואם יש לו בעיה שיתבע תביעה אישית את הרופא המנתח עם תירוץ כזה אסור אפילו לתבוע את המדינה ואת משרדי הממשלה כי התשלום שנלקח לפיצוי הוא מהציבור והציבור נפגע מכך .  (ל”ת)

  אורן

 6. האם אין ביטוח לבית החולים על רשלנות רפואית אתמאה  

  נו שויין

 7. תגובה בזויה. זה רק מחזק בי את הענין שאסור לדרוך שם  (ל”ת)


 8. כפי הנראה אכן יצאה משם עם אף גבוה למדי  (ל”ת)


 9. חצפצופים  

  תגובה חצופה

;