1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

הודח מתפקידו הלוחם שהותקף בבקבוק תבערה

בעקבות תחקיר שנערך בצה"ל אחרי התקרית בה לוחם צה"ל הותקף בבקבוק תבערה על ידי מחבל אך נמנע מלהשיב אש, בצה"ל החליטו לעת עתה להשעות את החייל מתפקיד לחימה

אבי גדלוביץ', ו' טבת תשפ"א 21/12/2020 14:16

לא פעל כמצופה בקבוקי תבערה לעבר ג'יפים של צה"ל בקבוקי תבערה לעבר ג'יפים של צה"ל צילום: באדיבות המצלם

אתמול (ראשון), התקיים תחקור ראשוני של אירוע זריקת בקבוק תבערה על עמדה צבאית שהתרחש בשבת האחרונה במרחב החטיבה המרחבית "שומרון".

מתחקור האירוע עולה, כי בשעות אחר הצהריים זיהה לוחם צה"ל שאבטח עמדת כניסה אחורית ביישוב קדומים התנהלות חשודה, במהלכה אדם יצא מרכבו והתקדם לעבר תחנת האוטובוס תוך שהוא בוחן את עמדת השמירה.

"לאור התנהלות החשוד, החליט הלוחם לרדת מהעמדה ולקרוא לחשוד להגיע לבידוק", מסר דובר צה"ל. בתגובה לקריאות הלוחם, החשוד יצא מרכבו והתקרב במהירות אל עבר הלוחם בצעקות.

על פי דובר צה"ל, הלוחם פתח בנוהל מעצר חשוד שכלל קריאות לעצירה ודריכת הנשק. הלוחם זיהה התנהלות חשודה אך לא זיהה אמצעי מחשיד. האירוע הסתיים בזריקת בקבוק תבערה על ידי החשוד לעבר הלוחם ובריחתו, ללא פתיחה באש של הלוחם.

"על אף הסיטואציה המורכבת, מצופה היה כי הלוחם ישלים נוהל מעצר חשוד ויגיב עד לכדי נטרול המחבל כפי שקובעות הוראות הפתיחה באש", נמסר

לאחר תחקור האירוע, החליט מפקד סיירת גולני כי החייל יודח מתפקידו כלוחם. עם זאת, לנוכח מורכבות המקרה תבחן בעוד מספר חודשים חזרתו ללחימה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. טוב עשה החייל, אם הוא לא בטוח שהוא נהרג עדיף  


 2. ציונים טיפשים  

  איש יהודי

  • נס שאנחנו החרדים לא מתגייסים  (ל”ת)


 3. ואם היה יורה היה נשלח לכלא  


 4. בית דין שדה  


 5. כל הכבוד לחייל אשר חסך מעצמו מאסר עולם ועליהום ניצחי של התקשורת. אילו היה יורה בו היה נחשב רוצח ע"י הבג"ץ שהרי הבקבוק תבערה כבר נזרק ולא גרם לחייל נזק וכעת שהערבי ברח היה אסור לחייל לירות לו בגב.  (ל”ת)

  צה"ל

 6. גועל נפש  


 7. אם תירה יהיה דינך כמו עזריה  

  שימי

 8. הוא פחד לעשות "פילוג"  

  עמיר פרץ

 9. צבא מטומטם  


 10. ציונים = ערב רב = קיצם קרב ובא  (ל”ת)

  קובי שבתאי

;