1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אלכסיי נבלני שוחח עם מרעילו בטלפון וחשף את דרך הפעולה

אלכסיי נבלני התקשר לחבר בחוליית החיסול שעל פי החשד ניסתה להרעיל אותו, ותחת שם בדוי הזדהה כבכיר בקרמלין. הוא שוחח עמו במשך 45 דקות. המתנקש חשף במהלך השיחה בין היתר כיצד הסתיר את הרעל

יענקי פרברו' טבת תשפ"א 21/12/2020 15:32

התחזה לסוכן רוסי אלכסיי נבלני אלכסיי נבלני צילום: באדיבות המצלם

מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני חשף בדרך עורמה כיצד הורעל. נבלני שוחח עם המרעיל עצמו - אחד מחברי החוליה שנשלחה לחסלו - שחשב שהאיש מעבר הקו הוא מהשירות החשאי של רוסיה.

הסוכן המרעיל קונסטנטין קודריאבצ'ב דיבר גם על שאר חבריו המעורבים בהרעלה שהתרחשה בעיר טומסק בסיביר. הוא חשף בין היתר כי הוא נשלח לנקות את המקום לאחר ניסיון ההרעלה. אך הסוכן כאמור לא שוחח עם גורם במועצה לביטחון לאומי ברוסיה כפי שחשב, אלא נבלני עצמו, שכמעט מת לאחר שהורעל באוגוסט.

נבלני  שהורעל על פי החשד בהוראת הממשל הרוסי בעקבות הביקורת שמטיח כלפי הנשיא פוטין, עדיין מתאושש במקום סודי בגרמניה. כזכור בחודש אוגוסט נבלני חלה לפתע בטיסה הביתה למוסקבה והטייס המשיך לאומסק, שם הוא קיבל טיפול חירום מציל חיים.

נבלני בריאיון ל CNN

אילו המטוס היה טס למוסקבה, כמעט בוודאות נבלני היה מת, בגלל מרחק הטיסה.

הסוכן סטניסלב מקשקוב, נתן את ההוראה להרעיל את נבלני. מקשקוב הוא מדען שזוהה כפקיד האחראי על צוות הרעלים, השייך לשרות החשאי ה-FSB בפאתי מוסקבה. בעבר עבד כקולונל במכון מחקר סובייטי ומאוחר יותר בנושא נשק כימי.

נבלני אמר ל-CNN ביום שני כי הוא לא מאמין שהגילויים החדשים יובילו לחקירה ברוסיה. "זה נהיה כל כך ברור שפוטין באופן אישי עמד מאחורי זה".

החשודים בניסיון החיסול

הוא הוסיף כי הוא המום מהשיחה עם עם הסוכן, "נדהמתי כמובן ולא האמנתי," אמר. "בגלל המזל שלי והדרך שבה הוא אמר בצורה כה שגרתית משפטים כמו 'העבודה נעשתה טוב'. ברור שהוא לא רואה את עצמו חבר בצוות התנקשות, אלא רק עובד רגיל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם הסיפור נכון  

    אליהו ראש ברזל

;