1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

קושנר בישראל: "השלום לא יכול היה לקרות בלעדי אלוקים"

ג'ארד קושנר שנמצא בארץ בסבב פרידה מתפקיד המתווך של הסכמי שלום, אמר בהצהרה לתקשורת לצד ראה"מ: "השלום לא יכול היה לקרות בלעדי אלוקים, בכל בוקר בתפילה אני אומר 'שים שלום', תודתי ואהבתי לעם בישראל מצפה לכם עתיד מזהיר" • צפו
יענקי פרבר, אהרן מילר, ו' טבת תשפ"א 21/12/2020 23:00

חודש לפני חילופי הממשל ג'ארד קושנר ובנימין נתניהו ג'ארד קושנר ובנימין נתניהו צילום: עמוס בן גרשון לע"ם
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם היועץ הבכיר לנשיא ארה"ב ג׳ארד קושנר במעון ראש הממשלה בירושלים.
במהלך ההצהרה הפתיע, חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר ואמר: "השלום לא יכול היה לקרות בלעדי אלוקים, בכל בוקר בתפילה אני אומר 'שים שלום', תודתי ואהבתי לעם בישראל מצפה לכם עתיד מזהיר".
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס בהצהרות המשותפות: "זהו עונג אמיתי לקבל אותך היום בירושלים. אני אומר זאת היום כי מחר אתה ג'ארד, תנהיג משלחת ישראלית-אמריקנית משותפת למרוקו יחד עם היועץ לביטחון לאומי שלנו מאיר בן שבת. זה ביקור פורץ דרך שיזרז את נרמול היחסים בין ישראל למרוקו".
"אני זוכר ג'ארד שב-2017, כשהנשיא טראמפ קרא לך לראשונה לקדם את מאמציו להביא שלום למזרח התיכון, כל המומחים לכאורה התנגדו למינוי. אני מבקש ממך לא לקחת את זה אישית. הם עושים את זה גם לי. כעת אנחנו יכולים להגיד שאותם מתנגדים טעו". 
"במהלך השנים פגשתי אנשים מוכשרים ממדינות שונות שניסו לקדם שלום במזרח התיכון. רבים מונו על ידי ממשלותיהם, חלק מונו על ידי ארגונים בינלאומיים וחלק מינו את עצמם. לכולם היו ערכים וכוונות נעלים. כולם לחמו להותיר את חותמם, אך רק מעטים נחלו הצלחה גדולה ממך ג'ארד".
"יוזמת אברהם לשלום של הנשיא טראמפ כבר יצרה סדרה שלמה של פריצות דרך: שלום עם איחוד האמירויות הערביות, עם בחריין, עם סודאן וכעת שלום עם מרוקו. אלה ארבעה הסכמי שלום בחודשים ספורים ויהיו עוד. אני מאמין שיהיו עוד רבים אם נפעל בהתאם למדיניות הזאת".
"ובעשייה זאת, חיזקת שוב בהצלחה מנהיגות אמריקנית במזרח התיכון. בעשיית השלום הגברת מאוד את מעמדה של ארצות הברית באזור. בנוסף לקידום שלום בין מדינות ערביות לישראל, היה לך תפקיד רב חשיבות בתכנית השלום של הנשיא טראמפ. זו תכנית השלום המציאותית היחידה שהוצגה עד כה. היא עונה על האינטרסים הבסיסיים של הביטחון הלאומי של ישראל, אתה יכול להיות גאה בתרומתך לנרמול היחסים בין ישראל לעולם הערבי והמוסלמי ולשלום במזרח התיכון".
"ברצוני להודות לנשיא טראמפ על תמיכתו האיתנה ומנהיגותו, על כל מה שהוא עושה למען מדינת ישראל. אני חושב שכולנו חבים לו חוב גדול. אנו חבים חוב גדול על פעולותיו הגדולות ומנהיגותו. ההישגים האלה יחזיקו מעמד, כמו הסכמי השלום האלה. אני מודה לך ג'ארד וברצוני להודות לכולכם על שסייעתם למאמץ הגדול הזה. לעולם לא נשכח זאת. תודה לכולכם".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תודה רבה קושנר על תרומתך לישראל !!!!  

    נוח

  2. קושניר, לך תסביר את זה לביבי הכופר. הוא לא מבין את זה. לכן הוא לא מתנתק מארגון המוות העולמי.  (ל”ת)


;