1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

מבוכה לגנץ: הוועדה שהקים נגד נתניהו מתפטרת

יו"ר הוועדה לחקר רכש הצוללות שמינה שר הביטחון בני גנץ, הודיע על התפטרותו | לדבריו: "אין כל אפשרות ממשית לבצע בדיקה אפקטיבית ואמינה"

ארי קלמן, ז' טבת תשפ"א 22/12/2020 11:24

נועדה לכישלון גנץ ונתניהו גנץ ונתניהו צילום: פלאש 90

מבוכה לגנץ: תקופה קצרה לאחר שהודיע על הקמת וועדה שתחקור את רכש הצוללות, ועורר משבר פוליטי חריף שייתכן ואף היה חלק ניכר בהובלה לבחירות, הוועדה מודיע על התפטרותה.

במשרד הביטחון נטען כי בשל העיכוב והמגבלות שהועלו במסגרת הדיונים עם היועץ המשפטי לממשלה- יו"ר הוועדה לחקר רכש הצוללות וכלי השיט סטרשנוב וחברי הוועדה הודיעו על סיום תפקידם.

הוועדה שהוקמה במטרה להביך את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא מכירת הצוללות הצליחה להלחיץ את הליכוד, וכעת לא ברור אם תוכל לקום מחדש תוך תקופת הבחירות שתחל רשמית הלילה בחצות.

שר הביטחון בני גנץ שלח הבוקר (שלישי) מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, בו הוא דורש ממנו לסיים את הליך הבחינה והסדרת הסמכויות של ועדת הבדיקה הממשלתית לפרשת הצוללות וכלי השיט. זאת ברקע החלטתו של השופט (בדימוס) סטרשנוב לפרוש מהוועדה ביחד עם שני חבריה הנוספים, בשל העיכובים והקיצוץ המסתמן בסמכויות הוועדה.

גנץ כתב ליועץ המשפטי לממשלה, כי "לאור החשיבות הרבה של הנושא, הוא מבקש ממנו לסיים באופן דחוף את הליך הבחינה ולאפשר את תחילת עבודת הוועדה משום שמדובר בנושא בעל חשיבות ראשונה במעלה- ביטחונית, כלכלית וציבורית."

במכתבו של סטרשנוב לגנץ, כתב השופט: "מהדיונים המתנהלים בנושא סמכויות הוועדה בין היועץ המשפטי למערכת הביטחון ובין נציגי היועץ המשפטי לממשלה, הנני למד כי נוכח ההליכים הפליליים המתנהלים במקביל, בדעתו של היועץ המשפטי לממשלה להטיל מגבלות של ממש על עבודת הוועדה... במצב דברים זה, חוששני כי הוועדה נותרה עם סמכויות מוגבלות ביותר".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צריכים לבטל את כל האישומים, אף אחד חוץ מהשמאל לא מעוניין בכל המשפט התפור הזה  (ל”ת)

    צבי

;