1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שגרירות ואינטרסים: כל הפרטים על הסכם השלום החדש • צפו

שר החוץ המרוקני במסע"ת עם קושנר ובן שבת ברבאט: תוך שבועיים מרוקו תפתח מחדש את משרד האינטרסים בתל אביב • ‏שלוש המדינות חתמו בפני מלך מרוקו על הכרזה משולשת משותפת שבה מדובר על כך שהצדדים צריכים למלא באופן מלא את מה שסוכם ושייקבעו צעדים נוספים בהקשר של כינון היחסים עד חודש ינואר • צפו בכתבה של רועי קייס בכאן 11

קובי ברקת, יענקי פרבר, ח' טבת תשפ"א 23/12/2020 10:20

בתוך שבועיים מלך מרוקו/בנימין נתניהו מלך מרוקו/בנימין נתניהו צילום: פלאש 90

הסכם השלום עם מרוקו: במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה אמש (שלישי) אמר שר החוץ המרוקני יחד עם קושנר ובן שבת ברבאט, כי תוך שבועיים מרוקו תפתח מחדש את משרד האינטרסים בתל אביב. זה העניין הפרקטי ‏שלוש המדינות חתמו בפני מלך מרוקו על הכרזה משולשת משותפת שבה מדובר על כך שהצדדים צריכים למלא באופן מלא את מה שסוכם ושייקבעו צעדים נוספים בהקשר של כינון היחסים עד חודש ינואר. כך דווח רועי קייס בכאן 11.

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', דובר ממשלת מרוקו ושר החינוך הלאומי, סעיד אמזאזי, אמר ביום שני האחרון כי בארצו מצפים בקוצר רוח להגעת המשלחת ישראלית אמריקנית לקידום חידוש היחסים בין המדינות. לדבריו, "חיכינו הרבה זמן לחידוש הקשרים עם ישראל. מרוקו ערוכה לקבל אותה ולעבוד איתה כדי ליישם את התכנית לחידוש היחסים. אפשר להתחיל בזה בטווח זמן הקרוב".

הבכיר המרוקני העריך בשיחה שהשיחות יעסקו קודם כל בסיכום נושא הטיסות הישירות בין המדינות ולאחר מכן יקודמו המגעים עם ישראל בכל הדרגים – משרדי ממשלה, אנשי עסקים, מוסדות ציבור ופתיחת משרדי אינטרסים. בנוסף דיבר הבכיר המרוקני על כך שחשוב לפתח את השותפות הכלכלית והטכנולוגית בין המדינות וישנה הזדמנות לעבוד על תוכניות מחקר וטכנולוגיה משותפות בין אוניברסיטאות מרוקניות לאוניברסיטאות ישראליות".

בשיחה הוא סיפר כי בצל ההתקרבות לישראל בתכנית הלימודים במרוקו בהנחיית המלך הוכנסו חומרים לתכנית הלימודים שמלמדים את ההיסטוריה והתרבות היהודית: "היום תלמידים מרוקנים יש להם את הזכות וההזדמנות לחינוך מהסוג הזה ולגלות את התרבות הזאת". אנחנו רוצים להשריש בהם את הערכים האלה של דו קיום וסובלנות. הוא סיפר בשיחה שביום חמישי האחרון התקיימה ישיבת ממשלה שבה הובעה מחויבות ליישם את תכנית המלך בעניין היחסים עם ישראל. לדבריו, כולם מביעים הערכה ומוחאים כפיים להחלטה של המלך. עוד אמר כי חידוש היחסים עם ישראל הוא הדרך היחידה לפתרון הבעיות באזור וקידום השלום. לבסוף הביע הבכיר המרוקני תקווה לבקר בקרוב בישראל אחרי שיסוכם נושא הטיסות הישירות ואמר כי הוא מקווה לקדם בביקורו שיתופי פעולה עם השרים המקבילים בתחומיו בישראל.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;