1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

קושנר וברקוביץ' בראיון: צופים עתיד טוב יותר

היועץ הבכיר ג'ארד קושנר והשליח למזה"ת אבי ברקוביץ צופים עתיד ורוד לאזור. בראיון משותף הם אומרים: "העמים יתקרבו ביניהם וילמדו להכיר זה את זה" | קושנר: "היינו הממשל הפרו־ישראלי ביותר"

יענקי פרבר, ט' טבת תשפ"א 24/12/2020 10:38

מסכמים קדנציה קושנר עם נתניהו וטראמפ קושנר עם נתניהו וטראמפ צילום: קובי גדעון, לעמ

פחות מחודש לפני הסיום הצפוי של כהונת נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, חתנו ויועצו הקרוב, ג'ארד קושנר, ושליחו המיוחד למזרח התיכון, אבי ברקוביץ, מספרים על חוויותיהם וזיכרונותיהם מארבע השנים הסוערות.

בראיון משותף ממרוקו ל'ישראל היום' מצהיר קושנר כי הוא סבור שממשל טראמפ היה: "הפרו־ישראלי ביותר שאני יכול לדמיין".

עם זאת הוא מוסיף באותה נשימה: "היינו גם הממשל התומך ביותר בעולם הערבי מוסלמי. בנינו אמון על ידי עמידה לצד בני הברית והשותפים שלנו. הנשיא טראמפ נהנה מהאמון של העמים באזור, וזה נתן לנו את היכולת לקדם את היוזמות".

ברקוביץ', שהחליף לפני יותר משנה את ג'ייסון גרינבלט, נזכר שכבר ב-2017, בטיסה הראשונה של טראמפ מסעודיה לישראל, הבין שניתן לחולל פריצות דרך מדיניות: "אני זוכר את עצמי מצלם במטוס את התמונות של נתיב הטיסה. זה הראה לנו כבר אז שדברים לא חייבים להיות כפי שהם היו. הזכות שהיתה לי בהמשך, לעבוד על הסכמי אברהם, הוכיחה זאת".

בראיון שנערך השבוע, מסבירים השניים כי דווקא העובדה החשובה בהיותו של הממשל חוץ ממסדי, היא זו שאיפשרה להם לחשוב בצורה שונה ומקורית, מה שהוליד צעדים מרחיקי לכת כמו ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל.

עוד מגלה ברקוביץ בראיון, כי כבר לפני ארבע שנים שמעו ממנהיגי האזור על רצונם להסדיר את הקשרים עם ישראל. "כיוון שאני מדבר איתך ממרוקו, איני יכול שלא לחשוב על מה שאירע כאן. מלך מרוקו, משוחח עם היועץ לביטחון לאומי של ישראל". הראיון המלא לאריאל כהנא, יפורסם מחר (ו') במוסף "ישראל השבוע" של "ישראל היום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;