י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024

ר' מוישהל'ה הכניס ס"ת עם רבי דוד • מרגש

ר' מוישהל'ה קליין, עסקן ואיש חסד בני-ברקי נפצע קשה לפני 4 שנים מפיצוץ בלון גז • אתמול הוא חגג הכנסת ס"ת עם הגר"ד אבוחצירה, וסיפר את סיפורו המרגש • וידאו ותמונות

רבי דוד באירוע. לצידו, ר' מוישהל'ה קליין
רבי דוד באירוע. לצידו, ר' מוישהל'ה קליין

ארבע שנים עברו מאותו יום. ארבע שנים שחלקם לוו בייסורים קשים, חלקם עברו בחוסר תקווה, ובחלקם נראה האור בקצה המנהרה.

זה היה עוד יום אביבי רגיל, מימיו מלאי המעש של ר' משה קליין. אם תרצו, מוישהל'ה, כפי שקוראים לו חבריו וידידיו הרבים. הוא עמד במטבח, מבשל כהרגלו מאות מנות שיועברו בהמשך היום לנזקקים וחלכאים מתושבי בני-ברק.

אבל ברגע אחד הכל נעצר. ברגע אחד נראה היה שמפעל החיים נסגר. בלון גז גדול מימדים התפוצץ, והותיר את מוישהל'ה פצוע, במצב אנוש. הרופאים נתנו לו שעות ספורות. כולם ספרו את שעותיו, אך לא הרפו לרגע מתפילה.

ר' מוישהל'ה ייסד את בית הכנסת 'קהל חסידים', שם התקיימו תפילות סביב לשעון לרפואתו. גם במתיבתא שהקים, בה לומדים 400 ילדים, קרעו כולם את שערי השמיים.

ואכן, הנס קרה.

כנגד כל תחזיות הרופאים, כנגד כל הסיכויים, פקח ר' מוישהל'ה את עיניו והחל בהליך שיקום איטי. בשנה האחרונה הוא מסתובב כאחד האדם.

אתמול (ד'), בהכנסת ספר תורה לבית כנסת אותו הוא ייסד, הוא זעק בשמחה: "מה אשיב לה' כל תגמלוהי עלי". במסיבה לכבוד הכנסת ספר התורה, סגר ר' מוישהל'ה את המעגל, וסיפר על הניסים אותם חווה.

מי שהגיע להשתתף בשמחה, במיוחד מנהריה, היה האדמו"ר רבי דוד אבוחצירה. רבי דוד, שליווה את ר' מוישהל'ה לאורך כל התקופה, הגיע לשמוח בשמחתו.

דוד קורן השתתף באירוע, ותיעד את הסיפור של מוישה, אותו הוא מגיש בווידאו מרתק.

בתחתית הדף, תוכלו למצוא 2 קישורים לדיונים שנערכו אז, לפני 4 שנים, על מצבו של מוישהל'ה.

dir=rtl>
קישורים:
לדיון בפורום על הטרגדיה
דיון מספר 2
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד