1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

לא ייאמן; הנוצרים יורשו להתכנס עד-100 איש, ליהודים יותר רק 10

מדינת היהודים 2021: בעוד במהלך שני הסגרים הקודמים ובזה המתעתד, בתי הכנסיות נותרו סגורים על מנעול ובריח והתפילה אושרה למניינים מצומצמים של עד 10 אנשים, הרי שבהחלטת הממשלה על חגותיהם הקרובים של הנוצרים היחס מועדף ושונה וההתכנסות תותר עד ל-100 איש

ארי קלמן, י"ב טבת תשפ"א 27/12/2020 09:45

זעקת אפליית בתי הכנסת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

בדיון הממשלה בו נקבעו הגבלות הסגר השלישי שייחל היום ועלול להימשך עד לחודש ימים, החריגו שרי הממשלה את תפילות הנוצרים לקראת חג המולד, ואפשרו להם להתקהל שלושה ימים לצורך תפילות עם קבוצות של 100 איש בשטח פתוח, בעוד תפילות היהודים יאושרו עד 20 בשטח פתוח לאורך כל התקופה.

במסגרת החלטת הממשלה נכתב: "ועדת השרים לקורונה אישרה הלילה תנאים מיוחדים לקראת חגי המולד", כך ביום שישי עד מוצאי שבת, בכ״ב טבת וב- ה׳ שבט "תותר התקהלות בבתי תפילה באופן זה בשטח פתוח - עד 100 איש ובחלל סגור: במבנה עם יותר מכניסה אחת - יהיה מותר עשרה אנשים על כל פתח, ולא יותר מ 10 קבוצות", על פי מתווה יום כיפור.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' טוען חבר הכנסת משה ארבל כי מדובר באפליה, לדבריו, "במדינה יהודית לא יעלה על הדעת כי בתי כנסיות יופלו לרעה מבתי תיפלה של נוצרים. מצופה כי ההחלטה תכיר בחשיבותם של בתי הכנסיות לא פחות ממבני דתות אחרות".

ארבל הגדיל והגיש שאילתא לראש הממשלה, בה הוא ביקש הבהרות בנוגע לאפליה, תוך שהוא דורש לאפשר גם ליהודים להתפלל בשבתות, ימי ראש חודש ובימים בהם קוראים בתורה באופן זהה לתפילות הנוצרים. על פי החוק לתיקון הכנסת, ראש הממשלה באמצעות השר המקשר בין הכנסת לממשלה ייאלץ להשיב תוך מספר ימים בנושא המכעיס מדוע לא יתאפשרו תפילות עד 100 איש בימים מיוחדים גם בקרב היהודים.

ארבל כתב עוד בנוגע להחלטה על התנאים המיוחדים של חגי הנוצרים "במועדים אלו הותרה בבתי תפילה נוצריים התקהלות של עד 100 איש בשטח פתוח, ובחלל סגור עשרה אנשים על כל פתח. זאת, בעוד בבתי הכנסת תנאי התפילה נותרו מצומצמים כשהיו מזה חודשים ארוכים, לרבות בתקופת חג החנוכה - עד 10 מתפללים בלבד".

לטענתו, "ראוי שתנאי התפילה בבתי הכנסת לא ייפלו מהתנאים שקבעה המדינה לכנסיות הנוצריות, סיכויי ההדבקה בבתי הכנסת אינם גבוהים יותר וקיים ערך משמעותי לכך שהמדינה תאפשר קיום פולחן יהודי גם בתקופה זו, בפרט בתפילות השבת, בראשי חודשים ובתפילות בהן קוראים בתורה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. התבלבלת  

  א

 2. זה לא אותו דבר  

  אביחי מאנדלבליט

 3. מה הבעיה  


 4. מה חדש? זאת מדינה ציונית אנטישמית. באירופה ואמריקה ששם כולם צועקים "אנטישמיות", מתייחסים לבתי התפילה של כל הדתות באותו היחס ולא נותנים יחס מועדף כזה או אחר. וזאת לא מדינת היהודים. זאת מדינת ישראל שקמה על ידי התנועה הציונית שראשייה לקחו חלק פעיל וסביל בהשמדת היהודים בשואה - תלמדו קצת היסטוריה  (ל”ת)


 5. מה אתם מתלוננים כל הזמן? תפעילו את הראש - צריך לשמוח!  

  מיכאל

 6. למה להביא תמונה של עובדי עבודה זרה למה???  (ל”ת)

  חיה

 7. מי בגלות אנחנו או הנוצרים. אסור לשכוח, לבלוע את הרוק ולהמשיך  

  משה זאלמה

 8. מדינה אנטי חרדי ואנטי יהודי  (ל”ת)


 9. זה עדיין חדש למישהו ? תמשיכו לנשק את רגלי הפריץ עם מסכות.  (ל”ת)


 10. לא יאומן!  


 11. מדינה שקמה על דמם של נספי השואה אינה "מדינה יהודית". ראשי תנועת הציונות לקחו חלק פעיל וסביל בהשמדת היהודים בשואה  (ל”ת)


 12. לא אמרו שזה לא חוקי להפלות בין מגזרים בחוקי הקורונה? אה, זה היה כשהחרדים ביקשו, זה משהו אחר לגמרי  (ל”ת)


 13. בושה למדינה  

  כואב הלב

 14. למה למה למה  


 15. כי דואגים לבריאות שלנו ולא שלהם  

  מאיר

 16. ממש שטויות  

  חכם

  • תומאס עשה טובה .... 

   יהודי

 17. מה הבעיה? שיתכנסו וידבקו וימותו.  


 18. גנבו לנו תמדינה מתי נתעורר  (ל”ת)

  ללי

 19. רוב המתים נדבקו בבתי הכנסת  

  החרדים הדביקו מאות

 20. תפסיקו להתבכיין יש הבדל  

  לאחר העיון

 21. ביל גייטס נוצרי  (ל”ת)


;