1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מגעים לגיבוש מתווה לקיום חתונות ביום שאחרי הסגר

נציגי איגוד אולמות המהדרין נועדו היום עם פרוייקטור הקורונה, פרוייקטור הקורונה למגזר החרדי וגורמים במשרד הבריאות, במטרה לבחון יישום מתווה לקיום חתונות ביום שאחרי הסגר

אברמי פרלשטיין, י"ד טבת תשפ"א 29/12/2020 17:40

יחד עם הפרוייקטורים נציגי האולמות והפרוייקטור נציגי האולמות והפרוייקטור צילום: באדיבות המצלם

נערכים ליום שאחרי הסגר: בצל התקדמות מבצע החיסונים הלאומי, המשכת ההיערכות לקראת הפתיחה ההדרגתית של המשק ביום שאחרי הסגר. במסגרת זו נערכה היום פגישה בין נציגי איגוד אולמות המהדרין לפרוייקטור הקורונה נחמן אש, פרוייקטור הקורונה למגזר החרדי רוני נומה, היועץ הרפואי הרב יוסי מרגלית וגורמים בכירים במשרד הבריאות.

במהלך הפגישה העלו בעלי האולמות את המצוקה והאבסורד הקשה בשטח שנוצר מהיעדרו של מתווה ראוי במהלך החודשים האחרונים. "10 חודשים מאז פרוץ משבר הקורונה – וטרם אושר מתווה ראוי...בכל התקופה הזו היה מותר להתחתן במשך 3 שבועות בלבד. בשאר הזמן נערכו רק חתונות פיראטיות", טענו הנציגים.

לדבריהם, "החתונות הפיראטיות הובילו לתחלואה רבה שהייתה נמנעת אם היו מאמצים את המתווה שגיבשנו יחד עם גורמים במגן ישראל". הם סיפרו על חתונות שהפכו למדגרת הדבקה שגרמה לחולים ואף למתים רבים "וכל זה יכול להימנע היה אם היו מאמצים את המתווה שלנו שדיבר על קיום אירועים תוך התניית ההשתתפות בהם בתוצאות בדיקות קורונה וחלוקת האולם לקפסולות".

המשתתפים בפגישה הסכימו כי מה שנחוץ כעת זה לדאוג שהמצב הזה לא יחזור ביום שאחרי הסגר. לדבריהם, מבצע החיסונים מתקדם בקצב יוצא דופן ומיד אחרי הסגר ניתן יהיה לקיים אירועים תוך התניית ההשתתפות ב"דרכון ירוק" ו/או בדיקה סרולוגית תקינה. בשלב הראשון, כך נאמר בפגישה, יתקיימו במתכונת זו אירועים בסדר גודל מצומצם יחסית ובהמשך, עם התקדמות מבצע החיסונים, יוכלו לקיים אירועים גדולים כאשר ההשתתפות בהם כאמור תהיה מותנת בהתחסנות או תוצאות של בדיקה סורולגית.

הפגישה הסתיימה באווירה חיובית תוך שהצדדים מסכמים להמשיך ולהידבר על מנת לוודא התנהלות מושכלת וראויה בהיבט של האירועים ביום שאחרי הסגר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;